REKLAMI GEÇ

Denizlisporlu futbolcu Emirhan’ın burnu kırıldı

Denizlisporlu futbolcu Emirhan’ın burnu kırıldı

Denizlispor antrenmanında sakatlanan Emirhan Kaşçıoğlu’nun burnunda 3 ayrı kırık oluştuğu belirlendi. Acil ameliyata alınan futbolcu sağlığına kavuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ocak 2024 Cumartesi, 10:34

Denizlispor forması giyen Emirhan Kaşçıoğlu, Çarşamba günü gerçekleşen idmanda burnuna şiddetli darbe aldı. Darbe sonucu genç futbolcu şekil bozukluğu ve burun tıkanıklığı şikayetleri ile özel bir hastaneye başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda Kaşçıoğlu’nun burnunun 3 ayrı kırık olduğu ve burun içi orta bölmesindeki boşluğun bir tarafının tamamen tıkandığı tespit edildi. Kaşçıoğlu’nu acil ameliyata alan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Tuna KENAR, nefes alabilen dış görünüşü düzgün bir burun elde edildiğini ve hastayı ertesi gün sağlıklı bir şekilde taburcu ettiklerini belirtti. Ayrıca, Op. Dr. Kenar, hastayı yakından takip edip, gerekli tedavilerle en kısa sürede sahalara dönmesi için gayret göstereceklerini söyledi.

Op. Dr. Kenar, burun travması sonucu gelişen burun kırığında burun dış kısmında şekil bozukluğu, burun orta bölmesinde eğrilik, burun içinde şişlik ve kanamaya bağlı burun tıkanıklığı oluşabileceğini ifade etti. Burun kırığı sonrası ilk birkaç gün içinde KBB Hastalıkları uzmanına başvurulması gerektiğini vurgulayan Op. Dr. Kenar, şekil bozukluğu ve burun orta bölmesi eğriliğinin şiddetine göre poliklinikte veya ameliyathanede yapılan erken müdahale ile hastanın ileride burun orta bölmesi eğriliği düzeltme veya burun estetiği ameliyatı olmasına gerek kalmayacağına dikkat çekti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı