REKLAMI GEÇ

Ahmet İbanoğlu, Merkez Hakem Kurulu Üyeliğine getirildi

Ahmet İbanoğlu, Merkez Hakem Kurulu Üyeliğine getirildi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, istifa ile boşalan Merkez Hakem Kurul’na (MHK) Başkanlığına Prof.Dr. Lale Orta’yı getirdi. Orta’nın kurul üyeleri listesinde eski Denizli İl Gençlik ve Spor İl müdürü Ahmet İbanoğlu seçildi. İbanoğlu, böylelikle ara verdiği görevine tekrar kavuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ocak 2023 Pazartesi, 13:10

Sabri Çelik’in istifasıyla boşalan Merkez Hakem Kurulu’na Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı kararla Lale Orta getirildi. TFF’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Lale Orta’yı getirmiştir. Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK’nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.”

İBANOĞLU İKİNCİ DEFA MHK YÖNETİMİNDE
Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak 13 yıl görev yapan Ahmet İbanoğlu, bu görevinin hemen akabinde Denizli futbol tarihinde ilk defa MHK üyeliğine getirilen isim olmuştu. Lale Orta Başkanlığında yeni dönemde görev alacak 9 kişilik yeni yönetim kurulunda TFF tarafından İbanoğlu’na yeniden görev verildi.

AHMET İBANOĞLU KİMDİR?
Denizli/ Çivril doğumlu Ahmet İbanoğlu, 13 yıl gibi uzun bir süre Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yaptı. Görevi boyunca ulusal, uluslararası birçok spor ve gençlik organizasyonlarında görev ve sorumluluklar üstlendi. 1981 yılında TFF’de futbol hakemi olarak başlayan görev sürecinde ise;
– 5 yıl Süper Lig Hakemliği,
– 17 yıl profesyonel liglerde hakemlik,
– 2 yıl TFF Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu Üyeliği,
– 16 yıl Süper Lig Hakem Gözlemcisi,
– 3 dönem TFF Futbol Hakemleri Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İcra Kurulları Üyeliği,
– Hakem Eğitimciliği ve Hakem Mentörü gibi görevleri icra etti.

MERKEZ HAKEM KURULU LİSTESİ:
Başkan
1. Prof. Dr. Lale Orta
Üyeler
2. Ahmet İbanoğlu
3. Tolga Özkalfa
4. Cemalettin Ali Kunak
5. Prof. Dr. Ali Kızılet
6. Süleyman Abay
7. Sadettin Güler
8. Aynur Aysun Akar
9. Hamza Mısır

Yorumlar

ali rıza   -  Bağlantı 31 Ocak 2023, 08:50

tebrikler hocam hakkınızda hayırlısı olsun

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı