REKLAMI GEÇ

AMATÖRLERE BÜYÜK YARDIM

AMATÖRLERE BÜYÜK YARDIM

Denizli’de faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerine, İl Genel Meclisi kararı ile il Özel İdare bütçesinden yardım yapıldı.

/ DENİZLİHABER / 11 Ocak 2010 Pazartesi, 17:46

Denizli İl Genel Meclisi’nden amatörler destek. Meclis kararı ile İl Özel İdare Bütçesinden sağlanan destek ile amatör futbol kulüplerine yapılan yardım teslim töreni Denizli ASKF Binasında yapıldı. Törene İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Edip Yılmazlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen, Türfad Denizli Şube Başkanı Faruk Boyacı, Denizli ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Şen, Yaşar Kaçar, Ayşe Sarıkaya, Sebahattin Alp Futbol İl Temsilcisi Metin Hüyük, İl Disiplin Kurulu Üyesi Köksal Çekerek katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen Bu gün amatörlerin mutlu günü olduğunu belirterek amatörün olmazsa olmazları İl Özel İdare ve Belediyelerin yardımları olmadan yaşaması zor ve ayakta kalması güç. Bizler Denizli ili olarak şanslıyız. Sporu seven yetkililerimiz var. Sayın Valimiz Yavuz Erkmen’e, spora verdiği desteklerden dolayı, Denizli’ye yaptığı modern tesisler ile sporcularımızı toz toprak ve çamurlu ortamlardan kurtardığı ve her zaman amatörün yanında olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Nihat Zeybekçi’ye, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir’e İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve Denizli İl Genel Meclisi üyelerine ve geldiği günden beri Denizli’de sporun kalkınması için gecesini gündüzüne katan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet İbanoğlu’na tekrar teşekkür ederim” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir ise amatörlere İl Genel Meclisi kararıyla İl Özel İdare bütçesinden belli bir miktar aktarılıp yardım yapıldığını söyledi. Pekdemir “ 77 kulübe 3 antrenman 2 de maç topu olmak üzere toplam 5 adet top verilecek. 385 topun maliyeti 12,460 tl. Topları dağıtılmak üzere Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen ve Yönetimine teslim ettik. Bu yıl başka alanlarda destekler olacak. 2010 bütçesinden 60.000 tl amatörlere destek için ayırdık. Amatörlere yardımın artması ve gençlerin spora yönelmesiyle Türkiye ve dünya liglerinde futbolcuların önemi artacak. Toplarımız kulüplerimize hayırlı olsun.” dedi. Pekdemir toplantıya katılan medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de kutladı. Bir soru üzerine Pekdemir amatörlere ayrılan 2010 bütçesinde yardımların hangi yönde kullanılacağına dair zamanı gelince karar verileceğini vurguladı. Pekdemir terfi maçlarına gidecek olan kulüplere ulaşım konaklama konularında da geçmişte olduğu gibi desteklerinin süreceğini dile getirdi. Amatörlere ayrılan bütçenin saha yapma için yeterli olmayacağını kaydeden Pekdemir Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi’ye yaptıkları sahalardan dolayı teşekkür ederek 2011 veya 2012 bütçelerinde saha yapımı için pay ayrılabileceğinin altını çizdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı