Denizli'de tenis şenliği başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de tenis şenliği başlıyor

Denizli’de tenis şenliği başlıyor

Denizli’de Pamukkale Tenis Kulübü’nün ev sahipliğinde yarın başlayacak ve pazar günü sona erecek Avrupa 18 Yaş Bayanlar Yaz Tenis Turnuvası’nda korta çıkacak raketlerimiz, ilk ikiye girip İspanya’da düzenlenecek finallere katılmayı hedefliyor. Gülben Güldaş, İpek Soylu ve Gizem Melisa Ateş’ten oluşan milli takımımız, Hırvatistan, Hollanda, Rusya ve Sırbistan’dan güçlü rakiplerle mücadele edecek.

/ DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2013 Salı, 15:38

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ,(DHA)
Türkiye’de tenisin her geçen gün geliştiğini, bunun meyvelerini turnuvalarda almaya başladıklarını söyleyen Milli Takım Antrenörü Can Akkoyun, “Zor bir grupta yer alıyoruz. Rakiplerimizin önemli sporcuları var. Ancak biz de iyi hazırlandık. Amacımız ilk ikiye girip İspanya’da yapılacak finallere gitmek. Şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

Milli tenisçi İpek Soylu ise Yaz Kupası’na iyi hazırlandıklarını belirterek, “Hedefimiz Avrupa elemelerini geçip, finallere gitmek. 18 Yaş altında dünyada ilk 20’nin içindeyim. Bu yıl ilk 10’a girebilmek, genel klasmanda ise yılı ilk 250’nin içinde bitirmeyi hedefliyorum” şeklinde konuştu.

Turnuvaya ev sahipliği yapan Pamukkale Tenis Kulübü Başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu ise, “Beş ülkenin en gözde sporcularının yarışacağı turnuvada keyifli maçların geçmesini umut ediyoruz. Tüm halkımızı milli takımımızı desteklemek için kulübümüze bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı