REKLAMI GEÇ

Dokuzkavaklar’a futbol sahası

Dokuzkavaklar’a futbol sahası

Denizli Belediyesi’nin, Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yaptıracağı sentetik çim zeminli futbol sahası ve tesislerinin temeli, Vali Yavuz Erkmen ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci tarafından atıldı.

/ DENİZLİHABER / 21 Ekim 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi’nin, toplam 5 bin 400 metrekare alan üzerine yapacağı ve 570 bin YTL’ye mal olacak futbol sahası ve tesislerinin, 31 Aralık 2008 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. 450 kişilik tribüne sahip olacak olan futbol sahasında, 4 soyunma odası, bay ve bayan soyunma odaları, sağlık ve lisans kontrol odası, idari büro, büfe, protokol ve eğitim odası ve basın odası olmak üzere 400 metrekarelik kapalı alan bulunacak. Etrafı 4 metre yüksekliğinde tel örgülerle çevrilecek olan futbol sahasında, gece antrenmanları yapılabilmesi için 4 adet 17 metre yüksekliğinde aydınlatma direkleri de bulunacak.

Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yapılacak olan sentetik çim zeminli futbol sahası ve tesislerinin temeli, Vali Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli Belediyespor Başkanı Namık Kemal Eraslan, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Futbol sahası ve tesislerinin temel atma töreninde konuşan Zeybekci, ülkemizin çocuklarının da gelişmiş ülkelerin çocukları ile aynı şartlarda spor yapabilmeleri gerektiğini ifade ederek, “Bu amaçla spor alanları yapımımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Denizli Belediyesi olarak, mahallelerimizde kurulacak olan çocuklarımızın spor kulüplerinin de her türlü malzemelerini karşılamayı taahhüt ediyoruz. Sağlıklı spor alanları yapmak bizim sorumluluğumuzdur. Amacımız herkesin sağlıklı ortamlarda spor yapması” diye konuştu.

Vali Yavuz Erkmen, modern spor tesislerinin sporun gelişimine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayarak, “Geçmişte bu tip tesislere imrenerek bakıyorduk. Ama şimdi bu tesisler halkımızın ayağına kadar geliyor. Yapılan bu tesislere, başta gençlerimiz olmak üzere herkes sahip çıkmalı ve bu tesislerden azami ölçüde yararlanmalı” dedi.

Konuşmaların ardından sentetik çim zeminli futbol sahası ve tesislerinin temeli Vali Erkmen ve Başkan Zeybekci tarafından atıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı