Hemsballı anlatıyorlar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hemsballı anlatıyorlar

Hemsballı anlatıyorlar

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde yer alan Hemsball sporu Denizli’de okullarda tanıtılmaya başlandı. Sporu, Herkes İçin Spor Denizli İl Temsilcisi Çetin Çağatay tarafından uygulamalı olarak kurallarıyla anlatıyor.

/ DENİZLİHABER / 20 Şubat 2013 Çarşamba, 16:42

El ve ayak koordinasyonunu yapabilen 3’den 93’e her insanın büyük bir keyif alarak oynayabileceği bir oyun olan Hemsball, Herkes İçin Spor Denizli İl Temsilcisi Çetin Çağatay tarafından uygulamalı olarak kurallarıyla tanıtılıyor.

Denizli’deki tüm okullarda, hafta içi her gün Hemsball’u tanıtan il temsilcisi Çağatay “Anaokullarından Liselere kadar her kademedeki okullarda Hemsball sporunu tanıtıyoruz. İdareci, öğretmen ve öğrencilerin severek oynadıkları bu yeni milli sporumuzu ileriye daha ileriye taşıma gayreti içine girmiş bulunmaktayız. Denizli ilimizdeki tüm kurum, kuruluş ve kişilere ulaşana kadar tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Hemsball oyununun, beynin ürettiği komutların, el ve ayak koordinasyonuyla uygulanarak sayıya dönüştürülen zevkli eğlenceli ve keyif alınan bir oyun olduğuna işaret eden Çağatay “Bu oyunu el ve ayak koordinasyonunu yapabilen 3’den 93’e her insan oynayabilir. Hemsball topunu zıplatabilen düz ve sert zeminlerde açık ve kapalı alanlarda minimum 1,5 metre maksimum ise 4 metre alanda oynanabiliyor. Hemsball sporu okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin psikomotor gelişimlerini destekler. Denge, odaklanma ve konsantrasyon gelişimi sağlar. Refleksleri geliştirir. Aile bireylerine ve topluma spor bilinci ve esneklik kazandırır. Yaşlıların fiziki aktivitelerini arttırarak sağlıklı yaşamlarına destek olur”dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı