REKLAMI GEÇ

YEŞİL AY-YILDIZA BİR ÖZÜR

YEŞİL AY-YILDIZA BİR ÖZÜR

Denizli’de amatör spor kulüplerine dağıtılan ve üzerinde yeşil renkli ay yıldız taşıyan eşofmanların yapımını üstlenen Seren Spor, ay yıldızdaki yeşil rengin tamamen baskı hatası olduğunu belirterek, eşofmanların yeniden ücretsiz olarak hazırlanacağını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 3 Ekim 2008 Cuma, 00:00

Denizli İl Özel İdaresi’nce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) bağlı kulüplere dağıtılan yeşil ay yıldızlı eşofmanları hazırlayan Seren Spor adlı firma, olayın kamuoyuna yansımasının ardından yeşil renkteki ay yıldızın tamamen bir hatadan ibaret olduğunu bildirdi.

Firma, amatör spor kulüplerine dağıtılan, yeşil ay yıldızlı tüm eşofmanların toplatılıp, yerine doğru renklerde hazırlanmış eşofmanların hazırlanacağı sözünü verdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ise olayda bir hatalarının bulunmadığını ve eşofmanları hazırlayan firmanın ASKF, İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından belirlendiğini dile getirdi.

‘Hatamızı kabullendik’

İzmir’de faaliyet gösteren firmanın yetkilileri, olayın, geniş bir şekilde kamuoyunda yankı uyandırmasının, kendileri için üzüntü verici olduğunu dile getirdi. Böyle bir hatanın savunulacak bir yanının olmadığına da dikkat çeken firma yetkilileri, “Durumu medyadan öğrendiğimizde büyük bir üzüntü duyduk. Hatamızı telafi edebilmek için tüm eşofmanları toplatıp ücretsiz olarak yerine yenilerini dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

‘Bizim suçumuz yok’

Yeşil ay yıldızlı eşofmanları hazırlayan firmanın ASKF, İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından belirlendiğini söyleyen Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, kendilerinin bu olayda hatalarının bulunmadığını ifade etti. İl Özel İdaresi’nin yalnızca giderleri karşıladığını söyleyen Oklu, şu an için haklarında herhangi bir yasal işlem başlatılmadığını söyledi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Denizli Şube Başkanı Feyyaz Ceşen ise komisyonda yer alan üyeler hakkında soruşturma başlatıldığını belirterek, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan sakındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı