REKLAMI GEÇ

Ersoy: “Laodikya, Efes gibi marka olacak”

Ersoy: “Laodikya, Efes gibi marka olacak”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Laodikya Antik Kenti’nde süren kazılara ilişkin, “Kazıları biraz daha hızlandırıp, 4-5 yıl içerisinde inşallah Efes standardında marka antik şehir yaratabiliriz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mart 2019 Perşembe, 15:50

DENİZLİ (AA)
Bakan Ersoy, Denizli programı kapsamında teleferikle Bağbaşı Yaylası’na çıktı, burada yapılan tesis hakkında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan bilgi aldı.

Daha sonra Pamukkale’nin Eskihisar Mahallesi’nde bulunan ve 2013 yılında UNESCO’nun geçici kültür mirası listesine alınan Laodikya Antik Kenti’ni ziyaret ederek, çalışmaları inceleyen Bakan Ersoy, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ersoy, antik kentteki çalışmaların hızlı ilerlediğini, bakanlık olarak gereken özeni göstereceklerini belirterek, yapılan çalışmalardan memnun olduğunu ifade etti.

Bakan Ersoy, “Daha önceki ziyaretlerimde söylemiştim, projesini layıkıyla uygulayan hocaların bir sonraki dönemde katkı oranlarını yükselterek daha hızlı çalışabilmeleri için daha geniş kadrolar planlayacağız. Bu yıl içerisinde buraya sık sık geleceğim. Bu hızla devam ederlerse eminim daha geniş katkılarla önümüzdeki yıl devam edecekler gibi gözüküyor” diye konuştu.

Laodikya Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına değinen Ersoy, şunları söyledi:

“Kazıları biraz daha hızlandırıp, 4-5 yıl içerisinde inşallah Efes standardında marka antik şehir yaratabiliriz, diye düşünüyorum. Görülebilecek ve ziyaret edilebilecek yerler arttıkça yurt dışından aldıkları yabancı ziyaretçi sayılarında da artış oluyor. O açıdan başarılı bir uygulama Laodikya. Bizde katkı vermeye devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı