Kurban Bayramı’nda Pamukkale yüzde 100 dolacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kurban Bayramı’nda Pamukkale yüzde 100 dolacak

Kurban Bayramı’nda Pamukkale yüzde 100 dolacak

Her gün yaklaşık 10 ile 15 bin arasında yerli ve yabancı turisti ağırlayan Pamukkale’nin Kurban Bayramı tatilinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşması bekleniyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, daha iyi planlama yapabilmek için bayram tatillerinin yılbaşında belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ağustos 2019 Cuma, 17:59

DENİZLİ (AA) – Denizli’nin, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale ilçesinde bayram yoğunluğu yaşanıyor. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke ortalamasının üzerinde yerli ve yabancı misafir ağırlayan Pamukkale’de Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk olduğunu söyledi.

Şen, “Pamukkale en yoğun yılını yaşıyor. Otellerimizdeki doluluk oranları şu an yüzde 90’ın üzerinde. Sadece haziran ayına baktığımız zaman yaklaşık 400 bine yakın kişi Pamukkale’yi ziyaret etti. Ören yeri giriş rakamlarına baktığımız zaman ilk 6 ayda yaklaşık 1 milyon civarında yerli ve yabancı misafirin geldiğini gördük. Her gün yaklaşık 10 ila 15 bin kişi arasında ziyaretçi Pamukkale ören yerine giriş yapıyor. Yılsonu itibarıyla da yaklaşık 3 milyona yakın ziyaretçi sayısına ulaşacağız. Kurban Bayramı’nda da yerli misafirlerimizin talepleri devam ediyor. Pamukkale bölgesindeki otellerin Kurban Bayramı tatilinde yüzde 100’e yakın doluluk oranına ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

Bayram tatillerinin yılbaşında ilan edilmesini istediklerini dile getiren Şen, bu sayede hem tesislerin hem de tatilcilerin daha planlı hareket edebileceğini belirtti.
Şen, bölgeye yabancı misafirlerin ilgisinin de arttığını, bunda sosyal medyada paylaşılan Pamukkale fotoğraflarının önemli etkisinin bulunduğunu söyledi. Şen, “Gelecek yıllarda da Pamukkale ortalamanın çok üstünde yerli ve yabancı misafir ağırlayarak ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamaya devam edecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı