Rus Tur Operatörleri Pamukkale’deki işletmeler ile anlaşma yaptı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Rus Tur Operatörleri Pamukkale’deki işletmeler ile anlaşma yaptı

Rus Tur Operatörleri Pamukkale’deki işletmeler ile anlaşma yaptı

Termal Sağlık ve Turizm Derneği’nin (TESTUD) termal tesislerdeki işletme sürelerini 12 aya yayabilme çalışmaları doğrultusunda Pamukkale’ye gelen Rus tur operatörleri, bazı işletmelerle anlaşma yaptı. Rus Tur Operatörü Galina Tereshchenko, sağlık turizmi için çok sayıda Rus’un Türkiye’ye geleceğini öngördüğünü söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mart 2019 Cumartesi, 09:06

Sağlık turizminde Rusya’yı hedef olarak seçen turizmciler, Moskova’dan gelen heyetleri ağırladı. İçinde tur operatörleri, acente sahipleri ve doktorların da bulunduğu heyetler, İstanbul, Ankara ve Bursa’yı gezdikten sonra Denizli’ye geldiler ve termal tesisleri gezdiler. Heyet Pamukkale’deki bazı işletmelerle sağlık turizmi için anlaşma yaptı.

Yılın ilk çeyrek diliminde 100 bin Rus Turistin gelmesi beklenen çalışma doğrultusunda Denizli’deki termal tesislerde faydalanacak. Rusya’da son yıllarda sağlık turizmine olan talebin arttığını dile getiren Rus Tur Operatörü Galina Tereshchenko, talep karşısında sağlık merkezlerini incelemeye aldıklarını ve Türkiye’deki potansiyelden geç haberdar olduklarını belirterek, “Türkiye’deki termal suyun kalitesi Avrupa’dan çok daha iyi. İlerleyen günlerde ülkemizden Türkiye’ye sağlık turizmi anlamında birçok turistin geleceğini öngörüyoruz. Sadece termal su değil, iklim şartları da mükemmel” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı