REKLAMI GEÇ

Yerli turistler için Müze Kart

Yerli turistler için Müze Kart

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk vatandaşlarının kullanması için Müze Kart çıkarttı. 20 YTL’lik bu karttan alan yerli turistler, bir yıl boyunca Türkiye’deki müze ve ören yerlerine istedikleri sayıda giriş yapabilecekler.

/ DENİZLİHABER / 24 Haziran 2008 Salı, 00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk vatandaşlarının müze ve ören yerlerine ziyaretini arttırmak, tarih ve arkeoloji bilincini yükseltmek, müze ve ören yerlerini, kültürel yaşam alanlarına dönüştürmek amacı ile sadece Türk vatandaşlarının kullanımına sunulacak Müze Kart projesini başlattı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, aralarında Pamukkale ve Laodikya’nın da bulunduğu Türkiye’deki 300’ün üzerinde müze ve ören yerine yıllık sadece 20 YTL ödeyerek sınırsız giriş imkanı sağlandığını söyledi.

Müze Kart nereden alınacak?

Korkmaz, “Müze Kart ülkemizde tüm müze ve ören yeri gişelerinde satışa sunulmuş olmakla beraber, elektronik turnikeli geçiş sistemi olmayan müze ve ören yerlerinde geçici müze kart uygulaması başlatılmıştır. İlimizde geçici müze kartlar, Atatürk Etnografya Müzesi ve Laodikya Antik Kenti girişinden TC kimlik kartı, pasaport veya sürücü belgesi ibrazı ile temin edilebilecektir. Geçici kartlar 2 aylık süre içinde kimlik kartı ibraz edilerek kullanılabilecektir. Resimsiz düzenlenen geçici kartların 2 ay içerisinde herhangi bir Müze Kart Basım İstasyonu’ndan ücretsiz fotoğraflı Müze Kart’a dönüştürülmesi gerekmektedir” dedi

Müze Kart Basım İstasyonları kuruldu

İlimizde, Pamukkale Ören Yeri Kuzey ve Güney ziyaretçi karşılama merkezlerindeki elektronik geçiş gişelerinde Müze Kart Basım İstasyonları kurulduğunu ve kartın satışa sunulduğunu dile getiren Korkmaz, “Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığınca oluşturulan www.muzekart.com adresinden de doğrudan Müze Kart satışı yapılmaktadır. Müze Kart, kart sahibi dışında kişiler tarafından kullanılamayacak, çalınması ya da kaybolması halinde en yakın Müze Kart Basım İstasyonu’ndan 20 YTL karşılığında yeniden alınabilecektir.

Müze Kart ile ilgili her türlü bilgi www.muzekart.com adresinden ya da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 265 54 48 ve 264 39 71 numaralı telefonlarından sağlanabilir” diye konuştu.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı