PAÜ Davası’nda savcı 5 tahliye istedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ Davası’nda savcı 5 tahliye istedi

PAÜ Davası’nda savcı 5 tahliye istedi

FETÖ/PDY’nin Pamukkale Üniversitesi örgütlenmesine yönelik davanın ilk duruşmasında Mahkeme Heyeti’nin ara kararı öncesi Savcı 5 tahliye talep etti.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 23 Haziran 2017 Cuma, 16:38

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın Pamukkale Üniversitesi’ndeki örgütlenmesine yönelik davanın ilk duruşmasında, araya Ramazan Bayramı tatilinin girecek olması nedeniyle bugün ara karar verilecek. Ara karar öncesi, davanın savcısı Mahkeme Heyetine verdiği mütalaada tutuklu sanıklardan Ali Rıza Tarakçılar, Kenan Çoyan, Osman Kulak, Mustafa Serinken ve Ahmet Çetin Can’ın adli kontrol şartıyla salıverilmesini talep etti.

EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yeni kurulan ve ilk FETÖ davası olan 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada 73’ü tutuklu toplam 115 sanık yargılanıyor. 13 Haziran’da başlayan ve Çoğu akademisyen ve idari personelden oluşan sanıklar, FETÖ/PDY adına üniversitede örgütlenme içinde yer almak ve silahlı terör örgütü üyeliği suçlarıyla yargılanıyor.

Hüseyin Bağcı, Hasan Herken ve Hasan Kaplan, Kudret Gezer, Muzaffer Topçu, Mustafa Serinken, Osman Kulak, Kenan Çoyan ve Ahmet Çetin Can’ın savunmasını tamamladığı duruşmada savcı 5 tahliye talep ederken, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamını ve tutuksuz sanıkların adli kontrol şartıyla ilgili taleplerini reddetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı