Denizli’de FETÖ'CÜ çift “Patates Hat”la yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de FETÖ’CÜ çift “Patates Hat”la yakalandı

Denizli’de FETÖ’CÜ çift “Patates Hat”la yakalandı

Denizli polisi, FETÖ örgüt üyeliğinden aranan çifti operasyonla yakaladı. AA’nın haberine göre operasyonda çiftin saklandığı evde tam 112 adet “patates hat” diye tabir edilen başkasının üzerine kayıtlı 112 adet SIM kart bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ekim 2019 Cumartesi, 17:08

AA’nın haberine göre Denizli Polisi, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik düzenlediği operasyonla örgüt üyesi olduğu tespit edilen karı-kocayı gözaltına alındı. Operasyonda asıl önemli detay ise, çiftin yakalandığı evde tam 112 adet sim kartın ele geçirilmesiydi.

PATATES HAT KULLANIYORLARDI
FETÖ’ye ait daha yeni yeni ortaya çıkmaya başlayın sim kart yönteminin ismi “Patates Hat”. Patates hatla örgüt üyeleri başkasına ait sim kart üzerinden iletişime geçiyor ve yakalanma risklerini azaltıyor. Örgüt tarafından temin edildiği belirlenen sim kartlara rağmen polisten kaçamayan Denizlili FETÖ’CÜ çift, İstihbarat ve TEM şubelerinin birlikte operasyonuyla gözaltına alındı

ÖRGÜT DÖKÜMANI, BİNLERCE DOLAR VE DİJİTAL VERİLER!
Örgütün kriptolu haberleşme programı “ByLock”u da kullandıkları tespit edilen H.Ş. ve eşi D.Ş.’nin üzerlerinden sahte kimlik çıktı. Evdeki aramada örgüt tarafından temin edildiği değerlendirilen, “patates hat” ya da “operasyonel hat” olarak tabir edilen, başka kişiler üzerine kayıtlı 112 SIM kartın yanı sıra, örgütsel dokümanlar, dijital veriler, 5 bin 500 dolar ve 9 bin 600 lira ele geçirildi.
Çiftin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı