REKLAMI GEÇ

FETÖ/PDY’nin eğitim yapılanması yargı önünde

FETÖ/PDY’nin eğitim yapılanması yargı önünde

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı devlet okullarındaki öğretmen yapılanmasına yönelik açılan dava bugün 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Davada 61’i tutuklu, 26’sı tutuksuz 25’i de firar olmak üzere toplam 112 öğretmen yargılanıyor.

Ayhan Akar / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2017 Çarşamba, 11:20

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nün FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yaptığı operasyonda örgütün Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı devlet okullarındaki öğretmen yapılanmasına yönelik 61 öğretmen tutuklanmıştı.

Soruşturmanın ardından öğretmen hakkında FETÖ/PDY üyeliği, By-Lock kullanımı, KHK’yla kapatılan sendika ve dernek üyelikleri, Bank Asya hesapları, sohbet toplantıları, gazete ve dergi aboneliği iddialarıyla açılan dava bugün Denizli Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile yakınları ve avukatlar katıldı. Duruşma solunu yetersiz olduğu gerekçesiyle sadece tutuklu sanıkların birinci derece yakınları alındı.

Dava, sanıkların kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasıyla başladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı