REKLAMI GEÇ

100 yaşındaki Cumhuriyetimiz ile nice 100 yıllara…

100 yaşındaki Cumhuriyetimiz ile nice 100 yıllara…

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde topraklarımızı özgürlüğe kavuşturan ve yönetimi halka bırakan Cumhuriyet rejimi 100’ncü yaşını kutluyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ekim 2023 Pazar, 09:00

Kutlamalar çerçevesinde il yöneticileri de kutlama mesajları yayımladılar. Elimize ulaşanlardan bazıları şöyle:

ŞAHİN TİN (AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ)

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Aziz milletimiz, tarih boyunca kendi hürriyetiyle birlikte tüm insanlığın refahını da önceliği olarak görmüştür. Her coğrafyada mazlumun yanında, zalimin karşısında olan kahraman bir milletin evlatları olmakla gurur duyuyoruz. Korkmadan, yılmadan, yorulmadan bu kahraman milletin varlığını muhafaza etmek, yıldızını parlatmak için alçaklara dur diyen, yurdumuza göğsünü siper eden, nice destanlara imza atan bir milletin evlatlarıyız. Bu mübarek topraklar kolay kazanılmadı. Bu cennet vatan uğruna nice canlar canından vazgeçti. Anadolu’nun hangi noktasına uzansak şühedanın izi var. Vatan topraklarında ay yıldızlı al bayrağımız ilelebet dalgalansın, bağımsızlık meşalemiz hiç sönmesin diye hep birlikte daha çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyetimizin 1’inci yüzyılında olduğu gibi 2’nci yüzyılında da çok daha güçlü adımlar atmayı sürdüreceklerini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizi hak ettiği en üst seviyeye taşımak için birbirimize kenetlenerek var gücümüzle yolumuza devam ediyoruz. Anadolu’nun muhafaza ve müdafaasında verilen mücadeleyi hiçbir zaman unutmayacağız. Ecdadımızı her daim hürmetle, saygıyla yâd edeceğiz. İstiklal ve istikbalimize her ne pahasına olursa olsun hep birlikte sahip çıkacağız. Ay yıldızlı bayrağımızı kefeni yapan vatanımızı kanlarıyla sulayan şühedamızın yadigârı olan tüm değerlerimizi koruyup yaşatacağız. Bu mübarek topraklara tıpkı bir asır önce olduğu gibi el uzatanın elini kırmaya, dil uzatanın dilini susturmaya cesaretle devam edeceğiz.” dedi.

“Türk milletine karşı açılan cepheler bozguna uğramaya mahkûmdur” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Kahraman ecdadımız insanlık tarihinin en destansı mücadelelerini geçmişte nasıl verdiyse yine aynı azim ve kararlılıkla vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bir asırlık süreci geride bıraktığımız Cumhuriyet’imizden ve tarihimizden aldığımız ilham, güç ve ibretlerle ikinci yüzyıla istikamet çiziyor, çok daha güçlü adımlar atıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın inşa ve ihyasını aziz milletimizle birlikte sağlıyoruz. Ülkemizin ayağına vurulan prangalar sırasıyla söküldü. Dosta güven, düşmana korku salan güçlü bir devlet var. Türkiye’nin müreffeh yarınları için hep birlikte mücadele etmeye zamanın ihtiyaçlarına göre güncel ve güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz. Kuruluşunun 100’üncü yılını coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbi’mizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

AVNİ ÖRKİ (PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI)
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından büyük zorluklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşını büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü ile ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bir mesaj yayımladı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması için Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz Türk milleti büyük kahramanlıklara imza attı” diyen Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi; “Türk milleti, vatan, millet uğruna verdiği şehitlerin kanlarıyla sulanan bu topraklarda ay-yıldızlı al bayrak altında Cumhuriyet’in 100. yaşını gururla kutluyor. Tam 1 asır önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çıkılan bu kutlu yoldun sonu her zorlukta, her engelde, dillerde, gönüllerde yatan özgürlük, bağımsız bir Türk devleti oldu. O Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana her geçen gün büyüyerek bugün Dünya’nın en önemli güçlerinden biri oldu. Atalarımızın 1 asır önce büyük zorluklarla kurduğu Cumhuriyet’i bizler genciyle, yaşlısıyla ilelebet var edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında Türk milleti nasıl birlik ve beraberliğini koruyup, kenetlendiyse, bugün de aynı birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Cumhuriyet’imizin ilelebet var olması için her bir Tük vatandaşına düşen görevler vardı. O da güçlü Türkiye’nin daha da güçlü olması için var gücüyle çalışmak. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yaşını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”.

MUSTAFA ŞEVİK (BULDAN BELEDİYE BAŞKANI)
“Türkiye Cumhuriyeti; bağımsızlığını kurtarmak, hür ve müstakil yaşamak isteyen milletimizin doğrudan doğruya ruhundan doğan bir şaheserdir. Türk milletinin varlığını ve haysiyetini koruma esaslarının belirlenip ilam edildiği Cumhuriyet’in sonsuza kadar var olması her vatan evladının ahlaki sorumluluğu ve milli ödevidir. Bizim millet olarak yegane görevimiz; ülkemizi sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu refah bir Türkiye hedefine ulaştırmaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutlarken, tarihimizin derinliklerinden süzülüp bugünlere ulaşan milli emanetler asla zedeletilmeyecek, hiçbir zaman da zaafa uğratılmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, sevgili Buldanlıların ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

AHMET NECATİ ÖZBAŞ (SARAYKÖY BELEDİYE BAŞKANI)
“29 Ekim 1923’ten günümüze, birlik ve beraberlik içerisinde yürürken geleceğimizin teminatı ve dirilişin sembolü olan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Cumhuriyetimizin 100. yılını görmemiz için büyük kahramanlıklar gösteren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, canlarını cennet vatanımız için feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.
Bugün geçmişten aldığımız güçle, her adımımızda ülkemizi, çocuklarımızı, gençlerimizi ve geleceğimizi düşünüyoruz. Türk milletinin sarsılmaz, kararlı duruşunun nişanı olan Türkiye Cumhuriyetimizin değerlerini, büyük Türk milletinin bir ferdi olmanın şerefini, kıymetini en güzel şekilde ifade etmeye çalışıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bizlere miras kalan ve gelecek kuşaklara daha da gelişmiş ülke bırakmak için eğitimden, spora, sanattan kültüre hizmetlerimizi nakış gibi işliyoruz.
Ülkemizin her bir evladının vatanının geleceğine yönelik umutları ve hedefleri her zaman vardı, olmaya da devam edecektir. Tarih sayfalarını altın harflerle süsleyen Türkiye Cumhuriyetimize çiçekler dikmeye, güzellikler ekmeye devam edeceğiz. Yaşasın devlet, yaşasın millet, yaşayın Cumhuriyet.”

HÜSEYİN İNAMLIK (TAVAS BELEDİYE BAŞKANI)
“Aziz Milletimizin inanç, cesaret, kahramanlık ve fedakarlıkla kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyor, heyecanını da yüreklerimizde hissediyoruz. 29 Ekim 1923 tarihi, Türk Milleti’nin istiklal ve istikbal mücadelesinin, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.
Cumhuriyet, Türk Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği eşsiz kahramanlık mücadelesinin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık iradesinin en güzel ifadesidir. Milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşı, vatan, millet ve istiklal sevgisini milli iradeye dönüştüren onurlu bir mücadelenin sonucudur. Bu onurlu mücadelenin sonucunda kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegâne görevidir.
Bizler, tarihimizden aldığımız ilhamla, ecdadımızdan devraldığımız değerler ve mirasla yarınlarımıza umutla koşacağız. Ay-Yıldızlı Al Bayrağımızın altında bir ve beraber olarak istiklalimizi ve Cumhuriyetimizi korumaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Daha çok çalışacak, daha fazla üretecek, genç nesillerimize daha güçlü ve güzel yarınlar bırakacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum’’

UĞUR ERDOĞAN (DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI)
“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bu asırda siyasi, ticari, ekonomik ve sosyal alanlarda yeni yatırımlar ve atılımlar yapmalıyız. Bizler iş dünyası olarak bu vizyon doğrultusunda ülkemizin tüm kazanımlarını artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yerli üretim, yerelden kalkınma ve nitelikli eğitimle, tüm hedeflerimize ulaşacağımıza inancımız tamdır. Özellikle kadınlarımıza, gençlerimize ve yeni girişimcilerimize yol göstermeli; onları üretime katılmaya teşvik etmeliyiz. Ayrıca teknolojik gelişmelerde öncü olmanın yanı sıra Ar-Ge faaliyetleriyle, tarımda ve sanayide yapısal inovatif dönüşümlerle, katma değeri yüksek ürünler elde edip bunları dünyanın dört bir tarafına ihraç etmemiz de çok önemlidir. Böylece ülkemiz ve insanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine daha hızlı çıkacak, Cumhuriyetimizin ikinci asrını şahlanışıyla taçlandıracaktır. Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve silah arkadaşları ecdadımız olmak üzere tüm şehitlerimiz ve gazilerimizle ailelerine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı