2 ayda 2 öğrencisini cinayete kurban veren rektör Ahmet Kutluhan: Gereken önlemleri almaya hazırız - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

2 ayda 2 öğrencisini cinayete kurban veren rektör Ahmet Kutluhan: Gereken önlemleri almaya hazırız

2 ayda 2 öğrencisini cinayete kurban veren rektör Ahmet Kutluhan: Gereken önlemleri almaya hazırız

Pamukkale Üniversitesi öğrencisi iki kız kaldıkları apartlarda iki ay arayla öldürüldü. Cinayetlerin ardından açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan apartlarda güvenliğin sağlanması için üniversite yönetimi olarak önlem almaya hazır olduklarını belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2021 Pazartesi, 12:36

Denizli’de iki üniversite öğrencisi iki ay arayla kaldıkları apartlarda öldürüldü. Son cinayetten sonra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan açıklama yaparak önlem almaya hazır olduklarını belirtti.

İKİ GENÇ KIZ CİNAYETE KURBAN GİTTİ
PAÜ Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Tuba Tokbaş kaldığı apartta erkek arkadaşı R.E.H tarafından boğularak öldürüldü. 10 Kasım’da yaşanan cinayetin katil zanlısının kıskançlık krizine girmesi ve sonrasında çıkan tartışma sonucu yaşandığı ileri sürüldü.

PAÜ’de bu cinayetin şoku daha atlatılmamışken bu kez 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi’nin ölüm haberi geldi. Önceki gün kaldığı apartta yakınları tarafından ölü bulunan PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Yurtkölesi’nin yapılan otopsisinde boğularak öldürüldüğü belirlendi. Polis genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu öğrenilen katil zanlısı S.K’yı gözaltına aldı. Genç kızın erkek arkadaşının evlilik teklifini kabul etmediği ve bu nedenle çıkan tartışmada öldürüldüğü iddia edildi.

İLK KEZ BİR CİNAYETTEN SONRA AÇIKLAMA YAPILDI
PAÜ okul dışında yaşanan cinayetlerle ilgili olarak ilk kez resmi bir açıklama yaptı. Rektör Kutluhan imzalı açıklamada apartların güvenliğine dikkat çekildi, “Yine bizi üzen bir apart olayı ile karşı karşıyayız. Üniversite öğrencilerimiz özgür bireylerdir. Ancak onların anne ve babaları (aileleri) var ve öğrencilerimiz bizim de evlatlarımız olup bizlerde onları hayata nasıl daha iyi hazırlarız çabası içindeyiz. Bu nedenle apartlarda yaşayan öğrencilerimizin daha güvenli olabilmesi için hep birlikte el ele vermeliyiz. Apartlarda yaşanan bu gibi elim olayların bir daha tekrarlanmaması için gereken önlemlerin alınmasında üniversite yönetimi olarak hazırız” ifadelerini yer verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı