REKLAMI GEÇ

Ak Partili Durmaz’dan halı sahadaki vahim ölümle ilgili açıklama

Ak Partili Durmaz’dan halı sahadaki vahim ölümle ilgili açıklama

Geçtiğimiz Salı günü Sevindik’te bir halı sahada üzerine kale direği devrilmesi 14 yaşındaki Eren Işık’ın sonucu yaşamını yitirmesinin ardından Ak Parti Merkezefendi İlçe Bakanı Fatih Durmaz’dan açıklama geldi. Durmaz, “Çok büyük bir ihmal ve kusur var” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Haziran 2022 Cuma, 16:30

Yazılı açıklama yapan Durmaz, olayın acısına ve vahamete dikkat çekip başsağlığı dilerken, olayın sorumluluk boyutuna dikkat çekti. Durmaz, “Olayın yaşandığı park ve halı saha Merkezefendi İlçe Belediye Başkanlığının sorumlu olduğu bir alan olup bu vahim olayda açıkça görülmektedir ki Merkezefendi Belediye Başkanlığının çok büyük bir ihmali ve kusuru bulunmaktadır. Sorumlu olduğu bölgede yeterli önlemleri almayan, çocuklarımız için güvenli bir alan oluşturamayan, çocuklarımızın can güvenliğini hiçe sayarak bu parkı adeta kaderine terk eden Belediye Başkanlığından olay sonrasında kamuoyunu tatmin edici bir açıklama bile yapılmamıştır. Yerel yönetimlerin sorumlu olduğu alanlarda ve özellikle çocukların oyun oynadığı bu tarz parklarda bulunan her türlü malzemenin bakım ve onarımı eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Ama maalesef ki acizlik içinde bulunan Merkezefendi Belediyesi ihmali ile bir çocuğumuzun ölümüne neden olmuştur” dedi.

HALKIMIZ ÜMİDİ KESTİ
Merkezefendi Belediyesi’ne yönelik eleştirilerini ileten Durmaz’ın açıklaması şöyle:
“2019 seçimlerinden sonra göreve gelen mevcut belediye yönetiminden, Merkezefendi ilçemizin sorunlarını çözmesi, alt ve üst yapısı ile gelecek yıllara hitap edecek projeler üretilmesi adına geçen süre zarfında Merkezefendi halkı zaten ümidi kesmiş durumdadır. Bırakın yeni proje üretmeyi sorumlu oldukları bir parktaki kale direklerinin bakımını bile beceremeyen bir belediyecilik anlayışı söz konusudur.

ÜST YAPI İÇEN BORÇLANIRKEN, YAĞLI GÜREŞ DÜZENLİYORLAR
Daha önce de kamuoyunun bilgisine sunduğumuz üzere Büyükşehir Belediyemiz tarafından alt yapısı tamamlanan Sümer ve Sevindik Mahallelerimiz toz toprak içinde bir an önce üst yapının tamamlanmasını beklerken maalesef Merkezefendi Belediyesi bu hafta sonunda da yağlı güreş etkinliği ile gündemdedir. Üst yapı çalışmaları için borçlanmaya giden bir belediyenin bu yağlı güreş organizasyonu için ne kadarlık bir bütçe ayırdığı da ayrı bir merak konusudur.

BU YÖNETİM 2024 YILINDA TASFİYE EDİLECEKTİR
Merkezefendi de yaşayan halkımız da biliyor ki beceriksizlik ve acizliği artık saklanamayan Merkezefendi Belediyesinin 2024 yılı seçimlerinde Ak Parti Belediyecilik anlayışına tekrar kazandıracağız. Merkezefendi ilçemiz hak ettiği belediyecilik anlayışı için çok az bir süre kalmıştır. Halkımızın sorunlarına kulak tıkayan, vizyon ve misyonu bulunmayan, görevde bulundukları süre içinde birbirine düşen, meclis encümen seçimlerinde kendi üyelerine oy bile vermeyen bu yönetim halkımızın teveccühü ile 2024 yılında tasfiye edilecektir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı