REKLAMI GEÇ

Ak Partili gençlerden Filistin’e destek

Ak Partili gençlerden Filistin’e destek

Ak Parti Denizli Gençlik Kolları tarafından Pamukkale ilçesi Kınıklı Mahallesinde bulunan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi önünde öğle namazından sonra basın açıklaması yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Kasım 2023 Cumartesi, 15:07

81 ilde ortak olarak okunun açıklamayı gençlik kolları adına, İl Başkan Yardımcısı Vahit Suat Başer okudu. Başer açıklamasında, “Bugün burada Gazze’de, günler, günlerce yükselen acı tadilatlara akan onca masum kalan dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan mazlum ve masum coğrafyalar için her tarafta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bin dokuz yüz kırk sekiz yılından bu ya devam eden çatışmaların düşmüş bir hal aldı. Filistin’de katil ve zalim İsrail.

Yedi Ekim’den Dibine küresel vicdanı derinden yaralayan çok sayıda sivil, can, kaybının yaşandığı yeni bir oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımanına tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan, fosfor bombalarının kullanıldığı en temel insan haklarının dahi insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de İsrail tarihe bir kez daha adını kara bir leke olarak yazdırmıştır.

Gazi’deki yaşlı, çocuk, kadın, anasını, masum her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu zulmü karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları hatta kimileri vesaire destek için sıraya girmişlerdir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrılarında bulunulan sükunete ve bu zalimliği sona erdirmeye ve çağırılan bunun dışında aradığı her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla göz yaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine ısrarla hatırlatılan İsrail’deki tüm bu daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir” dedi.

Açıklamaya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer ile AK Parki il gençlik kolları üyeleri katıldı.

Açıklamanın ardından yaklaşık 100 kişilik grup Üniversite Caddesi üzerinde yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında savaş karşıtı dövizler taşındı, sloganlar atıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı