Aldığı otomobilin "birleştirilmiş" olduğunu tamircide öğrendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Aldığı otomobilin “birleştirilmiş” olduğunu tamircide öğrendi

Aldığı otomobilin “birleştirilmiş” olduğunu tamircide öğrendi

Denizli’de ikamet eden Metin Özdemir, Afyonkarahisar’dan aldığı otomobilin, iki ayrı aracın birleştirilmesiyle oluşturulduğunu öğrenince Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Şubat 2021 Cumartesi, 14:45

Pamukkale Üniversitesi’nde memur olarak görev yapan Mehmet Özdemir, internet üzerine Afyonkarahisar’da bir satıcıdan, 53 bin 200 lira ödeyerek 2006 model bir otomobil satın aldığını belirtti.

Otomobili satın almadan önce bir ekspertiz firmasına götürdüğünü ve tek değişenin sol çamurluk olduğuna dair rapor verildiğini aktaran Özdemir, otomobili rutin bakımı için sanayiye götürdüğünde kazalı iki aracın birleştirilmesi sonucu oluşturulduğunu öğrendiğini ifade etti.

Satıcı ile ekspertiz firması sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Özdemir, şöyle dedi:

“Bu benim ilk arabam. Bütün birikimimle bu arabayı almıştım ama dolandırıldığımı anladım. Satıcı ‘Benim tanıdık eksperim var. Aracı daha uyguna oraya gösteririz’ dedi. Birlikte ekspere gittik. Rapora inandım aracı aldım. Sanayide durumu öğrenince satın aldığım kişiyi aradım, bana ‘Sen de başkasına sat. Artık benden çıktı. İyi baktırsaydın’ karşılığını verdi. Eksper şikayetçi olmamam için bana 1000 lira teklif etti.”

Özdemir’in avukatı Salim Kutlutürk ise ikinci el araç alımında çok dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Burada önemli husus eksperin ‘Tek değişeni var’ diye rapor verdiği otomobilin ayıplı mal çıkmasıdır. Biz de tüketici hakları kapsamında gerekli davayı açtık. Hem aracın sahibi hem de eksper hakkında da dolandırıcılık suçundan şikayette bulunduk. Vatandaşlarımız ikinci el araç alırken dikkatli olsunlar. Özellikle internetteki ilanları güven konusunda sorgulasınlar. Satın alacakları araçları götürecekleri eksperleri sorgulasınlar.” DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 7 Şubat 2021, 12:57

Bırakın anayasayı, bu tür suçların cezası için 5 satırlık kanun yeter. AMa bunu yazabilecek eğitimli öğrenimli AKP’li var mı bilemedim. Böyle bir kanunu çıkarabilecek cesaretleri var mı o da ayrı konu.

Çağrı Aydın   -  Bağlantı 6 Şubat 2021, 18:37

Acemi davranmışsın veya çok iyi niyetlisin. Satmak isteyenin eksperine veya ustasına gidilmez. Kendi güvendigin usta veya eksper olacak. Yanında bu işlerden anlayan biriyle gitsen bile bunlar yaşanmazdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı