Anademir İnşaat çalışmalarıyla şaşırtmaya devam ediyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Anademir İnşaat çalışmalarıyla şaşırtmaya devam ediyor

Anademir İnşaat çalışmalarıyla şaşırtmaya devam ediyor

İnşaat alanlarını çevreleyen paravanlar üzerine yaptığı yaratıcı çalışmalarla ilgi çeken Anademir İnşaat, bu kez sokak sanatçıları için kolları sıvadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mart 2021 Cuma, 12:46

Anademir İnşaat, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan inşaat alanını çevreleyen paravanı resim ve grafiti sanatını sergilemek isteyen sokak sanatçıları için bir sergi alanına dönüştürdü.

Saltak Caddesi’nde bulunan inşaat alanı genç sokak sanatçıları tarafından takdir ve ilgiyle karşılandı. Birbirleri ile iletişim halinde olan sokak sanatçıları arasında ağızdan ağıza aktarıldı, sanat ve sanatçı için yapılan çalışma sokak sanatçılarını gururlandırdı.

“GENÇLER VE SANAT BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
İnşaat alanlarını çevreleyen paravan üzerine alışılagelmişin dışında çalışmalar yapan Anademir İnşaat Teknik Müdürü Sercan Özcan, “Sokak sanatçıları için kendilerini ifade edebilecekleri bir alan sunmuş olmak amacıyla böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Böylece biz de inşaat çalışmalarımızı yaparken o çevrede bulunan insanlara güzel bir manzara sunmuş olacağız” dedi.

Kültür ve sanat için her kurumun küçük büyük bir şeyler yapması gerektiğine dikkat çeken Özcan, “Şimdiki gençler dünyaya çok daha renkli bakıyor ve kendilerini ifade ediş biçimleri sokak sanatı olabilir, bunu vandalist olmadan yapmaları için bir imkan sağlamış olduk. Zamanın ruhuna ayak uydurmak bizim işimizin bir parçası. Gençler ve sanat ise bizim için çok önemli. Biz yaptığımız çalışmalarla kalplere dokunma amacı güdüyoruz” diye konuştu.

Denizli’de sektörünün öncü isimlerinden olan ve birçok projeye imza atan Anademir İnşaat, şehrin birçok alanında bulunan şantiye alanlarını birer sanat sergisi haline getirecek.

Yorumlar

Aysel Şanlı   -  Bağlantı 5 Mart 2021, 16:21

Takdire şayan bir çalışma.Başarılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı