REKLAMI GEÇ

Anneler uyuşturucuya savaş açtı

Anneler uyuşturucuya savaş açtı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi, gençleri uyuşturucuya karşı korumak için harekete geçti. Türkiye çapında “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” adıyla mücadele yürüten dernek üyeleri Gazi İlkokulu yanında basın açıklaması yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2022 Perşembe, 14:57

Açıklamayı Dernek adına yönetim kurulu üyesi Elif Çobanoğlu yaptı. Çobanoğlu, “Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Türkiye çapında uyuşturucuya karşı anneler hareketini başlattık. Gençlerimizi ve geleceğimizi tehdit eden uyuşturucu maddelerin kullanılmasını önlemede, ailelere, özellikle biz annelere büyük görevler düşüyor” dedi.

Emperyalizmin Türkiye gibi ulus devletleri yalnız terör ve silahla değil, ekonomik, siyasal ve sosyal baskılarla zayıf düşürmeye, parçalamaya çalıştığını ifade eden Çobanoğlu, “Bunun en çarpıcı örneği PKK’ya yönelik operasyonlarda tonlarca uyuşturucu madde ele geçirilmesidir. Ülkemiz uyuşturucu kaçakçılığında Asya ve Avrupa arasında önemli bir geçiş yoludur. 1980’lerden beri ulusal birliğimiz ve kültürümüz, küreselleşme adı altında büyük bir saldırıya uğramıştır. Bu kültürel saldırı gençlerimizi, tarihimizden ve manevi değerlerimizden uzaklaştırmaktadır. Gençlerimize, özgürleşme ve modernleşme adı altında batının çürümüş, yozlaşmış kültürü dayatılmaktadır. Ülkemizi daha çok sömürmenin yolu, gençlerimizi, vatanından, kültüründen kopartıp uyuşturmaktan geçmektedir. Gençlerimiz ve çocuklarımız, dizi filmler ve müzikler aracılığıyla uyuşturucu kullanmaya teşvik edilmekte, bedenen ve zihnen hastalıklı bireylere dönüştürülmektedir” dedi.

Çobanoğlu, madde kullanımının, hasta bireyler yaratmanın ötesinde suç işlemeye eğilimli, üretemeyen, çalışamayan gençler yaratmak olduğunu dile getirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı