Suudi Arabistan’dan geldiler, KYK yurtlarında gözlem altına alındı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Suudi Arabistan’dan geldiler, KYK yurtlarında gözlem altına alındı

Suudi Arabistan’dan geldiler, KYK yurtlarında gözlem altına alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Suudi Arabistan’dan Denizli’ye getirilen 170 kişi, AFAD ekipleri tarafından havaalanında karşılandı, kontrollerinin yapılmasının ardından 14 günlük karantina süreci için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait öğrenci yurduna yerleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Nisan 2020 Salı, 15:37

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonunda, Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının yürüttüğü ortak çalışmayla 170 kişi, Suudi Arabistan’dan kalkan uçakla Çardak Havaalanı’na getirildi.

Vatandaşlar, sağlık kontrolünün ardından, polis ve AFAD ekipleri eşliğinde, yoğun güvenlik önlemleri altında otobüslerle Pamukkale Üniversitesi yerleşkesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarına yerleştirildi.

Polis ekipleri, binaların çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacak 170 kişinin ihtiyaçları, Denizli Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kızılay tarafından karşılanacak.

Vatandaşlar 14 günlük karantina sonunda evlerine gönderilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı