Aydın-Denizli Otoyolu 11 Haziran’da ihaleye çıkıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Aydın-Denizli Otoyolu 11 Haziran’da ihaleye çıkıyor

Aydın-Denizli Otoyolu 11 Haziran’da ihaleye çıkıyor

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli-Aydın Otoyolu’nun 11 Haziranda tekrar ihaleye çıkacağını açıkladı. Özkan, “İhale şartnamesi güncellendi. Bu kez inşallah ihale kabul görerek hızla kazmalar vurulacak” dedi.

Ali İbileme / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2020 Cumartesi, 14:03

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile İl Başkanı Necip Filiz’in katıldığı basın toplantısında, yılan hikayesine dönen Denizli-Aydın Otoyolu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihale çalışmalarının ciddi anlamda hız kazandığını belirten Özkan, otoyolun ihalelerinin bu güne kadar iptal edilmesinin nedeni şöyle anlattı:
“Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; Bilindiği üzere Aydın-Denizli Otoyolu defalarca ihaleye çıktı ve ihale iptal edildi. Acaba neden iptal edildi? İptal edilmesinin bir sebebi var. Bu güne kadar ihale şartnamesi öylesi hükümler içeriyor ki maalesef ihaleye giren firmalar burada karlılık görmedikleri için yani yaptıkları yatırımda faiz ve enflasyonun altında bir kazanç elde edeceklerinden ve bir de çalıştıktan sonra faiz ve enflasyonun altında kazanmanın bir yatırımcı için makul olmayacağı için girdikleri ihalenin şartlarını yerine getirmedi ve iptal edildi” dedi.

İHALE ŞARTNAMESİ GÜNCELLENDİ”
Yeni ihalenin 11 Haziranda yapılacağını belirten Özkan, ihale şartnamesinin güncellendiğini belirterek, “Biz ülkemizin ekonomik kaynaklarını adeta taşı sıkarak olabildiğinde maksimum karlılıkla ve menfaatle milletimizin hizmetine sunmaya çalıştığımızdan bahisle o şartnameyle bu işin altına kimse girmedi. 11 Haziranda tekrar ihaleye çıkılacak. Bu kez inşallah ihale kabul görerek hızla kazmalar vurulacak ve 3 yıllık süre zarfında bu yatırımın tamamlanarak milletimizin hizmetine sunulduğuna tanık olacağız. İnşallah 2023’ten önce de 100. yılımızın muhteşem kutlamalarında Aydın-Denizli Otoyolu’nun hizmete açılışına ve hizmete alınışına tanıklık edeceğiz. Neden bugüne kadar iptal edildi de bugün iptal edilmeyecek? Çünkü şartname güncellendi ve fizibilitesi tekrar yapıldı. Bu noktada firmaların da şuandan itibaren talipli olduklarını da gördük. 11 Haziran Aydın-Denizli Otoyolu için bir

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı