REKLAMI GEÇ

Aydın-Denizli otoyolunun 80 kilometrelik kısmı bu sabah itibariyle açıldı

Aydın-Denizli otoyolunun 80 kilometrelik kısmı bu sabah itibariyle açıldı

Denizli ve aydın illerinin 30 yıllık rüyası otoyolun ilk etabı bu sabah itibariyle hizmete girdi. Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli ve Aydın’ın ulaşım konforuna kavuştuğunu söylerken, “Otoyol bölge ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Kasım 2023 Cuma, 10:54

Aydın-Denizli Otoyolu’nun ilk etabının trafiğe açılmasıyla ilgili Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, açıklama yaptı. Güngör, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülen Yap-İşlet-Devret modeli projesi kapsamında Aydın – Denizli Otoyolu’nun 60 – 140. km’leri arasındaki 80 km’lik ana yol ve 9 km bağlantı yolu, 3 Kasım 2023 Cuma (bugün) günü saat 08.00 itibariyle trafiğe açıldı” dedi.

Bu yeni otoyol, Denizli ve Aydın şehirlerini birbirine bağlayarak konforlu bir ulaşım sağlayacak. Yolculuklar daha hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilecek, böylece şehirler arası mesafe kısalmış olacak. Başkan Güngör, “Yol kavuşturandır. Yol Medeniyettir” diyerek bu projenin bölgeye ve vatandaşlara sağlayacağı önemi vurguladı.

Denizli’nin bu gelişmeye kavuşmasını kutlayan Başkan Güngör şunları söyledi:
“Bu güzel yatırımda emekleri ve destekleri için başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlarımız Adil Karaismailoğlu ve Abdulkadir Uraloğlu’na, milletvekillerimiz Cahit Özkan, Şahin Tin, önceki dönem milletvekili Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Nilgün Ök ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz. Denizli’mize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum.
Yeni otoyol, bölge ekonomisine katkı sağlayacak ve yolculukları daha keyifli hale getirecek. Bu gelişme, Denizli ve Aydın halkının uzun zamandır beklediği bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına geliyor. Şimdi daha hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat etmenin tadını çıkarmak için bu otoyolu kullanma vakti geldi.”

SÜRÜCÜLER YOLU İLK KEZ KULLANDI

Öte yandan otoyoldan ilk kez geçen sürücüler heyecanlı olduklarını söylediler. Aydın’ın Nazilli ilçesine doğru yola çıkan Gökhan Doğan, “Biz de uzun süre bekliyorduk. Trafik çilesi vardı ve bu sona erdi. Bir an önce Aydın’a kadar yolun açılmasını bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Şu anda bizim için bulunmaz bir nimet”
Otoyolun Denizli’nin trafiğini rahatlatacağını anlatan Ramazan Koç ise, “Çoktandır bekliyorduk, şükür bugün açıldı. Şu anda bizim için bulunmaz bir nimet. Vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Denizli trafiğini de rahatlattı. Uzun süre yolda kalıyorduk ama artık bu yol ile zaman kaybımız olmayacak” diye konuştu.

“Uzun zamandır bekliyorduk”
Yol güzergahını çok beğendiğini dile getiren Doğan Can da, “Memleketimize ve ülkemize hayırlı olsun. Uzun zamandır bekliyorduk. Sabah erkenden geldik. Bu yolu merak ediyorduk. Gerçekten güzel olmuş” ifadelerini kullandı.

Ayrıca geçiş ücretinin 60 TL olarak uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Yorumlar

MUHAMMET KÜNARCI   -  Bağlantı 4 Kasım 2023, 12:17

aydın – izmir otobanı 7 lira ,denizli – nazilli arası 60 lira.
durmak yok yola devam

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı