Bazı bölgelere kar uyarısı yapıldı, Denizli’de ise sıcak günler sürecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bazı bölgelere kar uyarısı yapıldı, Denizli’de ise sıcak günler sürecek

Bazı bölgelere kar uyarısı yapıldı, Denizli’de ise sıcak günler sürecek

Doğu Karadeniz ile Ordu’nun iç ve yüksek kesimleri ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor. Denizli’de ise hava durumunda önemli bir değişiklik öngörülmüyor. Kentte hava sıcaklığının en yüksek 24 derece civarlarında hissedilmesi tahmin ediliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ekim 2021 Pazar, 15:27

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün ülkenin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara ve Karadeniz bölgesi ile Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz ile Ordu’nun iç ve yüksek kesimleri ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi öngörülüyor.

Karadeniz kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde görülecek yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara Bölgesi’nde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, Ege ve iç kesimlerde 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara Bölgesi, Kuzey Ege ve Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

DENİZLİ SICAK GÜNLERE DEVAM EDİYOR
Denizli’de ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Kentte önümüzdeki hafta boyunca havanın en yüksek 23-24 derece civarlarında en düşük ise 6 derece olması tahmin ediliyor. Kentte pazartesiden itibaren parçalı bulutlu bir havanın hakim olması tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı