Bilişimin 500 büyük firması arasında 4 Denizlili var - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bilişimin 500 büyük firması arasında 4 Denizlili var

Bilişimin 500 büyük firması arasında 4 Denizlili var

Türkiye’nin gelişimine önemli katkılar sağlayan, bilişim teknolojileri geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı “İlk 500 bilişim şirketi Türkiye 2019 Araştırması” sonuçları açıklandı. Bilişimin devlerinin yer aldığı listeye Denizli’den 4 firma girmeyi başardı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ağustos 2020 Cuma, 14:30

Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketi, BThaber tarafından gerçekleştirilen araştırmayla belirlendi. Türkiye’nin bilişim sektörü devlerinin faaliyet alanları ve cirolarına göre sıralandığı araştırmanın sonuçları açıklandı. Açıklama, koronavirüs nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

2019 yılı Bilişim 500 araştırmasında 500 şirketin toplam cirosu 133 milyar TL’ye ulaştı. 25 şirketin yüzde 100’ün üzerinde büyüme gösterdiği şirketler arasında en yüksek büyüme oranı yüzde 344 olarak gerçekleşti.

DENİZLİ’DEN 4 FİRMA VAR
Bilişim devlerinin buluştuğu 500 listesine Denizli’den 4 firma girmeyi başardı. Donanım, yazılım, hizmet ve Ar-Ge kategorilerinde değerlendirilen firmalar, elde ettikleri pazar başarılarıyla listede kendilerine yer bulmayı başardı.

Bilişim sektörünün 500 devi arasına Bilginet Bilgisayar, İnfotürk Bilgisayar, Elsa Bilişim ve Sa-Fe Bilgisayar, Denizli’nin bilişim sektörünün başarılı firmaları oldu. 4 firma, hem hizmet hem de ciro bazdı değerlendirmeler ile Türkiye’nin bilişim sektöründeki 500 büyük firması arasına isimlerini yazdırdı.

Yorumlar

Tan Kaan YALI   -  Bağlantı 29 Ağustos 2020, 01:28

Abi bu firmalarda kim. Dalgamı geçiyorsunuz. 4 firmayı görünce çok güldüm.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı