REKLAMI GEÇ

Bugün ‘Babalar Günü’

Bugün ‘Babalar Günü’

Bugün ‘Babalar Günü’… Evlatların babalarını hatırladığı ve en güzel hediyelerle mutlu ettiği bu özel günde Denizli’de de kentin önde gelen isimleri tarafından kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2022 Pazar, 09:00

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazarında kutlanan babalar günü, babasını çok seven bir savaş gazisi kızının girişimleri ile Dünyanın pek çok ülkesinde yaygınlaşan etkinlik halini aldı.

Evlatların babalarını andığı bu özel günde sanal ortamda en sık arananlar listesinde ‘Babalar günü ne zaman’ sorusu ve ‘Babam için en güzel hediye’ başlıkları şimdiden öne çıktı bile.

Denizli’de gerek büyük alış veriş merkezlerinde gerekse kent esnafında bu özel güne uygun indirimler ve ürünler de öne çıkmayı başardı.

Evlatların babalarını mutlu ettiği, bir kez daha hatırladığı ve hasret giderdiği bu özel gün kentin önemli isimleri tarafından da unutulmadı.

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK

“Dünyanın en yüce görevlerinden birini üstlenmiş, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç katan, iyiliğin, fedakârlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan babalarımızın ‘Babalar Günü’nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Babalık yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen duygulardan biridir. Toplumun çekirdeği olan ailenin temel direği olarak görülen babalarımız da; bir çınar ağacı gibi gölgesinde huzur bulduğumuz en değeri varlık, sınırsız bir sevgi ve özveri ile yaşamımız boyunca bizlere yol gösteren, hayat zenginliğimizdir.

Milletimizin sahip olduğu sevgi, saygı, hoşgörü, dayanışma, fedakârlık gibi toplumsal değerlerimiz; aile mefhumunun yapı taşları olan, baş tacımız annelerimizin merhamet ve feraseti, babaların da fedakârlık ve emekleriyle varlığını devam ettirir.

Yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç katan babalarımız, ailesinin mutluluğu, huzuru, güvenliği ve müreffeh bir hayat sürmelerini sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, çocuklarını geleceğe layıkıyla hazırlamak üzere üstlenmiş oldukları görev ve sorumlulukları, büyük bir özveriyle yerine getirmek için ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmektedirler.

Her babanın gayesi ve beklentisi; evlatlarını insanlığa, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetiştirmek, hak ettikleri sevgi, saygı ve vefa hasletlerini görme arzusudur. Bu minvalde haklı beklentiyi karşılayabilmek için var gücümüzle çalışmalı, bu sayede onların bizlerle gurur duymasını sağlamalıyız. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, hayırlı evlatlar olmak, babalarımız için en büyük armağandır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta büyük bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımızın bekası için feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin babaları olmak üzere, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen, hayatı boyunca maddi-manevi bütün imkânlarını ailesi için seferber eden tüm babaların ‘Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

“Bizleri hayata hazırlayan, her anımızda yanımızda olan, sevgisi ve fedakarlıklarını her zaman hissettiğimiz babalarımız, yaşam zenginliğimizdir. Onlar hayatın tüm yükünü omuzlarken bizlere de güç ve anlam katarlar. Sağlıklı ve mutlu bir ailenin ve dolayısıyla sağlıklı bir toplumun en büyük güvencesi olan babalarımıza şükran borçluyuz. Baba sevgisi, sevgilerin en büyüğü ve en kıymetlisidir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden başta kıymetli babam olmak üzere tüm merhum büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyor, başta şehit babaları olmak üzere tüm babalarımızın ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutluyorum.”

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ

“Ailemizin temel direği olan babalarımızdır. Dünyaya gelmemizden, hayata tutunma çabamızda karşılaştığımız zorluklarda maddi, manevi her an yanımızda olan babalarımızdır. Annelerimizin bizler üstünde emeği olduğu kadar babalarımızın emeği de vardır. Her darda kaldığımızda sığındığımız ulu çınarlardır babalarımız. Öyle ki, babalarımız, öz değerlerine sahip çıkan bir toplumun oluşturulmasında, aile kurumumuzun yaşatılmasında çok büyük bir role sahiplerdir. Onlardan alacağımız nasihatlar, hayat boyu bizlere yol gösterici olabilmektedir. Annelerimiz gibi babalarımıza da sadece bu özel günlerde değil her zaman hoş görüyle yaklaşmalı, saygı ve sevgimizi göstererek hayır dualarını almaya gayret göstermeliyiz. Bu düşüncelerle, öncelikle vatan topraklarını korumak uğruna evlatlarını şehit veren şehit babalarımız olmak üzere, bizleri yetiştirip büyüten, tecrübeleri ile yol göstericimiz olan tüm babalarımızın ve baba adaylarımızın babalar gününü kutluyorum.”

MHP İL BAŞKANI YUSUF GARİP

“Annelerin kutsallığı tartışılmaz bir gerçek ise, babaların da umut ve güven veren manevi bir sığınak olduğu başka önemli bir gerçektir. Türk aile yapısında varlığıyla evin temel direği olarak kabul edilen babaların ‘babalık unvanı’ şüphesiz ki, en kutsal unvanlardan biridir. Babalık duygusunun tadılmasıyla, muhterem babalarımızın; evin temel direği olma, koruyup kollama ve kol kanat germe özellikleriyle, neden bir ulu çınar gibi durduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Birçoğumuz, babalarımızın kıymetini ‘onların gölgesi bile yeter’ diyerek ifade etmektedir. Evin çınarı olan babalarımızın gölgesi bize elbet yeter ama bizim de bu gölgeye layık evlatlar olmamız gerekmektedir. Muhterem babalarımıza en güzel hediye; vatanımıza, milletimize ve ailesine bağlı hayırlı evlat olmaktır. Bu da babalarımız için en büyük hediye olur. Hiçbir zaman, babalarımızın bizleri büyütürken çektiği sıkıntıları belli etmeden nasıl üstesinden geldiğini unutmamalı ve onların erdemli kişiliklerini örnek almalıyız.

Babalarımız, annelerimizden sonra bizim ilk öğretmenimizdir. Ömrünü, evlatlarının iyi ve hayırlı yetişmesi için adayan, onların mutlu ve huzurlu bir ömür sürmesi için var gücüyle çalışan babalarımız, hayatı bizlere ilk öğretenler olduğu gibi hangi yaşa gelirsek gelelim arkamızda dağ gibi duran güçtür.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, babalarımızın günlerini kutluyor muhterem ellerinden öpüyorum. Ebediyete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Özellikle vatanı için canını feda eden yüce şehitlerimizin kıymetli evlatlarını, bu vesile ile bir kez daha en samimi duygularımla kucaklıyorum. En değerli varlıkları evlatlarını geride bırakıp canını vatan için feda eden aziz şehitlerimiz, rahat uyusunlar: Biz emanetlerine var gücümüzle sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı