Çağdaş Denizlili Kadınlar TÜLOV için İzmir’de - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çağdaş Denizlili Kadınlar TÜLOV için İzmir’de

Çağdaş Denizlili Kadınlar TÜLOV için İzmir’de

TÜLOV Denizli olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı / Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Eski Merkezefendi Kadın Kolları başkanı Gülin Coşkun ve Sidar Özalp Apaydınlık “Bir Gelecek: Yeni Bir Siyaset, Toplum ve Emek Yüzyılı” başlığı altında toplanan çalıştaya katıldı. Çağdaş Cumhuriyet kadınları olarak ülkesinin gençlerinin geleceğini düşünen onlar için durmadan çabalayan TÜLOV Denizli heyeti, bu yoldan dönmeyeceklerini ve daima ileriyi hedeflediklerini belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Eylül 2021 Çarşamba, 10:50

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı TÜLOV Genel Merkezi tarafından İzmir’de düzenlenen Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Çalıştayda Türkiye’nin geleceğinin planlanması, ileriyi görebilen bakış açısını ifade eden fütürizm ile ekonomi ve bilim konuları ele alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’deki temel hedefimiz şehrin refahını büyütmek ve bu refahın adil paylaşımını sağlamak. Bunun için ekoloji ve ekonomi arasında bir düşman ilişkisi yerine, birbirini besleyen bir uyum sağlamak zorundayız” dedi.

Açılış konuşmasını TÜLOV Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Demir yaptı. Prof. Dr. Nurettin Demir “Nasıl bir gelecek bekliyoruz?” sorusunu hepimizin sorgulaması gerektiğini belirterek, “Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için dünyamız için bunu sorgulamamız lazım. Apaydınlık bir gelecek için yeni bir toplum, yeni bir emek dünyası, iş dünyası ve yeni bir siyaset kurmamız lazım. Bunu her alana taşıyabiliriz. Bizim bunların tanımlamasını, planlamasını yapmamız lazım. Eğer biz yapmazsak, emperyalist güçler yapar. Biz de onların birer figüranı oluruz, seyircisi oluruz. Bunlardan kurtulmak için biz apaydınlık bir geleceği bugünden konuşmamız ve planlamamız lazım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı