REKLAMI GEÇ

CHP’de Güney adayı değişti, iki ilçede adaylar belirlendi

CHP’de Güney adayı değişti, iki ilçede adaylar belirlendi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bazı ilçelerdeki aday değişimi, bazı ilçelerdeki adayın açıklanmaması partililerin dikkatini çekiyor. Güney’de ismi açıklanan Mahmut Toprakçı, “Seçilirsem hukuki sorunlar çıkar” diyerek adaylıktan çekildi, yerine Mehmet Ali Eraydın aday yapıldı. Çardak ve Babadağ’daki belirsizlik kalktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2024 Salı, 15:19

Yeni genel başkanıyla ilk seçim sınavına hazırlanan CHP’de adaylıklardaki değişim ve geç açıklanması endişeye neden oluyor. CHP Çivril’de açıkladığı adayı değiştirmeye çalışmakla suçlanıyor. Diğer yandan bir değişim de Güney ilçesinde yaşandı.

İsmi ilk açıklanan adaylardan biri olan Güney’de Mahmut Toprakçı, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Toprakçı yerine gösterilen yeni aday Mehmet Ali Eraydın’a destek olduğunu da belirtti:

“Hepimizin bildiği üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Güney Belediye Başkan Adayı olarak sizlerin desteği ile güzel bir yola çıkmıştık. Seçildikten sonra, yaşanabilecek hukuksal sorunlar, nedeni ile adaylığımdan feragat ettiğimi, tüm hemşerilerime açıklamayı kendim paylaşmak istedim.

Adaylık sürecimde öncesinde ve sonrasında yanımda duran, yol arkadaşım; Mehmet Ali Eraydın ile bu yolu yürümeye devam edeceğimizi, bu süreçte yeni adayımıza ve yol arkadaşımın sonuna kadar arkasında olduğumu bilmenizi isterim”

Güney’de şu anda yeniden aday gösterilen Ak Partili Halil Ayhan belediye başkanlığı görevini yürütüyor.

Babadağ ve Çardak adayları belirlendi
Diğer yandan seçime yaklaşık 45 gün kalmasına rağmen bir türlü açıklanmayan iki ilçenin adayı da belirlendi. Çardak’da büyükşehir kurulmadan önce 2 dönem Gemiş Belediye Başkanlığı yapan Ali Altıner aday gösterildi. Altıner 2014’te de Çardak Belediye Başkanı adayı olmuş ve 76 oy farkla seçimi kaybetmişti.

Çardak’ta yeniden aday gösterilen Ak Partili Hüsnü Yılmaz belediye başkanlığı yapıyor.

CHP’den İyi Parti’ye transfer olan Ali Atlı’nın yönettiği Babadağ’da da ise yine bildik bir isim tercih edildi. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday gösterilmeyince bağımsız olarak yaklaşık yüzde 20 oy alan Fuat Üstündağ aday gösterildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı