REKLAMI GEÇ

CHP’den seçilip Gelecek Partisi’ne geçen Ün, bu kez de Saadet’e katıldı

CHP’den seçilip Gelecek Partisi’ne geçen Ün, bu kez de Saadet’e katıldı

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi, TBMM Genel Sekreterliği’ne grup kurma konusunda başvuruda bulundu. Birleşme Saadet çatısı altında olacak. Bu nedenle 10 milletvekili Gelecek Partisi’nden istifa edip Saadet Partisi’ne katıldı. 10 isim arasında CHP’li seçmenin oyu ile meclise giden Sema Silkin Ün de var.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2023 Perşembe, 17:01

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi, grup kurma kararı sonrası TBMM Genel Sekreterliği’ne başvuruda bulundu. Saadet Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, dilekçeyi TBMM Genel Sekreterliği’ne sundu.

Özdağ, daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu karşıladı. Özdağ ve iki genel başkan birlikte yemeğe geçti. Selçuk Özdağ, Saadet Partisi grubunun başkanı olacak.

Bu gelişme Denizli’yi de ilgilendiriyor. Çünkü ittifaka oy verenler Sema Silkin Ün’ün 3. Sıradan milletvekili olmasını sağladı. Ün, daha mazbatasını almadan CHP’den istifa edip Gelecek Partisi’ne katıldı. Bugünkü gelişmeyle de Saadet Partisi’nin milletvekili oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı