REKLAMI GEÇ

Cinkaya ailesinin avukatından kayıp iş insanı Yasin Cinkaya açıklaması

Cinkaya ailesinin avukatından kayıp iş insanı Yasin Cinkaya açıklaması

Didim’de 13 Aralık günü teknesi bulunan ama kendisine ulaşılamayan 46 yaşındaki iş insanı Yasin Cinkaya ile ilgili yeni açıklama geldi. Ailenin avukatı, gelişmeleri aktardı “Olayın aydınlatılması için bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2024 Pazar, 14:11

Faber Mermer Yönetim Kurulu üyesi 46 yaşındaki Yasin Cinkaya, balık avlamak için 13 Aralık günü denize açıldı ve kayboldu. Teknesi başıboş halde bulunan ama kendisine ulaşılamayan Cinkaya için bekleyiş sürüyor. Ailenin avukatı Harun Eren yazılı açıklama ile gelişmeleri aktardı.
Açıklama, Yunanistan’ın Türkiye anakarasına en yakın adalarından Samos (Sisam) yakınlarında bir erkek cesedi bulunduğu haberleri üzerine yapıldı. Avukat Eren, cesedin 17 Aralık’ta yani, Yasin Cinkaya’nın kaybından 4 gün sonra bulunduğunu belirtti. Bu süre içinde uluslararası girişimlerle cesedin kimliğinin tespitine çalışıldığını aktardı.

TÜRK DIŞİŞLERİ VE İNTERPOL DEVREDE
Açıklamanın ilgili bölümleri şöyle:
“Bu süreçte önceki dönem Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Dışişleri Bakan Yardımcımız Ahmet Yıldız ile görüşmeler gerçekleştirilmiş olup Yunanistan Büyükelçiliği Rodos Baş Konsolosu ve üst düzey yetkililer, olayı yakından takip ettiklerini belirterek müvekkil yakınlarına bilgi vermişlerdir. Bu süre zarfında, Konsolosluk aracılığıyla iletişime geçilen Yunan yetkililer, İnterpol aracılığıyla resmi bir yazı göndererek iş birliği talebinde bulunmuşlardır.

AİLE DNA ÖRNEĞİ VERDİ
Durumun aciliyeti gereği, müvekkil yakınları, bu sabah erken saatlerde Didim Devlet Hastanesi’ne giderek İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmek üzere DNA testi için kan, saç kılı ve tükürük örnekleri vermişlerdir.

HEM İZMİR’DEN HEM YUNANİSTAN’DAN HABER BEKLENİYOR
Ailenin temennisi, İzmir Adli Tıp Kurumu ve Yunan makamları nezdinde kimliklendirme çalışmalarının bir an önce sona erdirilerek olayın aydınlatılmasıdır. Bu amaçla tüm ilgili kurumlarla iş birliği içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu esnada, konunun hassasiyeti gereğince sayın basın mensuplarından bilgi paylaşımında duyarlılık göstermelerini talep ederiz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı