REKLAMI GEÇ

Cumhur İttifakı’nın Denizli adayı Başkan Osman Zolan

Cumhur İttifakı’nın Denizli adayı Başkan Osman Zolan

Ak Parti’de Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile devam kararı geldi. Cumhur İttifakı’nın adayı olacak Osman Zolan’ın adaylığı, pazar günkü toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ocak 2024 Cuma, 21:33

31 Mart yerel seçimleri öncesinde adayı en çok merak edilen partilerden Ak Parti kararını verdi. Denizli’de 2011 yılından bu yana belediye başkanlığı yapan, Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olan Osman Zolan Ak Parti’nin adayı oldu.

Cumhur İttifakı’nın Ak Parti üzerinden anlaştığı büyükşehir belediyelerinden olan Denizli’de MHP aday çıkarmayacak. Mevcut Başkan Osman Zolan, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçimlere girecek.

Başkan Zolan’ın adaylığı pazar günü İstanbul’da yapılacak toplantıda duyurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 kentin adayı arasında Denizli’yi de açıklayacak.

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 7 Ocak 2024 tarihine (Pazar)  İstanbul Haliç kongre ve kültür Merkezinde açıklanacak olan 28 ilin içerisinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayının da olduğunu duyurdu. Başkan adaylarının AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı bildirildi.

ZOLAN, DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR’İN KURUCU BAŞKANI

Başkan Osman Zolan 2011 yılında Nihat Zeybekci’nin milletvekili seçilmesiyle belediye meclisi tarafından Belediye Başkanı seçilmişti. Ardından yapılan 2014 seçimlerinde en büyük rakibi merhum Kazım Aslan CHP’den aday olmuştu. Osman Zolan yaklaşık 8 puan farkla, yüzde 45,2 alarak Denizli’nin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

2019 seçimlerinde Millet İttifakı Osman Zolan’a karşı birleşmiş ve Ümit Bahtiyar’ı aday yapmıştı. Başkan Zolan bu seçimde de yaklaşık 8 puan fark atarak yüzde 50.6 oy almıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı