REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı, Denizlili hükümlünün cezasını affetti

Cumhurbaşkanı, Denizlili hükümlünün cezasını affetti

28 Şubat sürecinin hükümlü generalleri ile birlikte Denizlili hükümlüye de af çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında öldürmeye teşebbüs nedeniyle cezaevindeki Denizlili hükümlü Süleyman Tuna da affedildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mayıs 2024 Cuma, 08:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında 28 Şubat sürecinin generallerin de olduğu 14 hükümlünün cezasını affetti. Sağlık durumları nedeniyle cezaevinde kalamayacak durumdaki hükümlülerin cezasının affını içeren karar Resmi Gazete’de yayınladı.

Kararda, 28 Şubat davası hükümlüsü eski generaller Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak, Aydan Erol’un da aralarında bulunduğu 14 hükümlünün kalan cezaları kaldırıldı.

Cezası affedilenler arasında Denizli’den bir isim de var. Adam öldürmeye teşebbüs nedeniyle hüküm giyen Süleyman Tuna’nın cezası affedildi. Denizli 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi Tuna hakkında 11 yıl 8 ay hapis cezası vermişti.

Yorumlar

Ercan demirer   -  Bağlantı 17 Mayıs 2024, 20:22

Ohhh ne güzel adam öldürmeye teşebbüs den ceza alsın sayın cumhur babamız affetsin seni öldürmeye çalışmadı ki öldürülmeye çalışana sordunuzmu affediyormusun diye sayın cumhur başkanım devletemize teşebbüs etmemiş insani öldürmeye teşebbüs etmiş aynı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı