REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hububat fiyatı ve bayram tatili açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hububat fiyatı ve bayram tatili açıklaması

Merakla beklenen hububat fiyatları, bayram tatili ve emekli maaş ile ikramiyeleri ile ilgili açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalar yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Haziran 2023 Salı, 21:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, ilk kez toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası önemli açıklamalar yaptı:

Hasat döneminin başladığını görüyoruz. Çiftçilerimize gereken desteği veriyoruz. Geçen ay başında yaş çay alım fiyatı açıkladık. Bugün de TMO 2023 Buğday ve Arpa alım fiyatlarını belirledik. TMO alım fiyatlarını ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 250 lira, arpada 7 bin lira olarak kararlaştırdık. Bakanlığımız tarafından sisteme kayıtlı çiftçilerimize buğdayda ton başına bin lira arpa için ton başına 500 lira destek olarak verilecektir.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN

Emeklilerimizin maaşlarını ve ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Asgari ücret komisyonu çalışmalarına başlıyor. Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı