Denizli Barosu, sokağa çıkma yasağındaki ‘içki satış yasağının’ iptalini istedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu, sokağa çıkma yasağındaki ‘içki satış yasağının’ iptalini istedi

Denizli Barosu, sokağa çıkma yasağındaki ‘içki satış yasağının’ iptalini istedi

Denizli Barosu, İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı günlerindeki içki satışı yasağı ile ilgili Denizli İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Baro, ‘kamu yararı yok, özel hayatın korunması ve gizliliğine’ aykırı deyip, acilen iptal ya da yürütmeyi durdurma kararı istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mayıs 2021 Çarşamba, 18:38

Denizli Barosu’ndan yapılan açıklamada, Denizli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 3 Mayıs’ta aldığı “Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde, açık kalmasına izin verilen her türlü market, bakkal vb. işyerlerinde sokağa çıkma kısıtlaması süresince alkollü içecek satışı yapılmaması” kararı hatırlatıldı.

Açıklamada, “AİHS, Anayasa ve hukuk devleti ilkesine aykırı olduğu, kamu yararı nedenine dayanmadığı, özel hayatın gizliliği ve korunması ilkesini ihlal ettiği vs iddialarıyla, Denizli Valiliği aleyhinde, işlemin süreli olması, hukuka açıkça aykırı olup, ileride telafisi olanaksız/zor zararlar doğuracak olması, mahkeme kararının etkili olabilmesi nedenleriyle, davalı idarenin cevap süresi kısaltılarak iptaline, gecikme durumunda telafisi güç veya imkansız zararlar ortaya çıkabileceğinden yürütmenin durdurulmasına, karar verilmesi istemiyle Denizli İdare Mahkemesi’nde dava açılmıştır” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı