Denizli Barosu’ndan Atatürk’e hakarete sert tepki - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu’ndan Atatürk’e hakarete sert tepki

Denizli Barosu’ndan Atatürk’e hakarete sert tepki

Ayasofya’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı etkinlikte Atatürk’e alenen hakaret edilmesi Denizli Barosu’nan sert tepkisini çekti. Baro’dan yapılan açıklamada, “Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din kisvesi altında toplumda farklı bir algı oluşturmaya çalışanlar hakkında her kim olursa olsun Denizli Barosu olarak yasal yollara başvurulacak, derhal görevden alınmaları için suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mayıs 2021 Pazartesi, 11:46

Ayasofya’da “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” adı altında bir etkinlik gerçekleştirilmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törende konuşan Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan, alenen Atatürk’e hakaret etmişti.

Eski imamın sözlerinin ardından Denizli Barosu harekete geçti. Baro’dan yapılan açıklamada, son günlerde, Cumhuriyetin kurucusu, milli kurtuluşun lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e karşı söylemlerin dile gelmesinin düşündürücü ve üzüntü verici olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Hele ki, devlet memuru statüsündeki imam-hatipler tarafından her gün bir yenisi eklenen hakaretler şaşırtıcıdır.

Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun, cuma vaazında Filistin olayları üzerinden Yahudiliğe değinirken Selanik göçmenlerine yönelik ‘Yüzde 90’ı Sabetayist. Ne demek Sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil. İstanbul’da Gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi’ söylediği bilinmektedir.

Önceki gün Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan’ın, Cumhurbaşkanı’nın da katıldığı ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ni tamamlayan 136 öğrencinin törenindeki sözleri hakaret doludur.

Ayasofya’daki programda Demirkan’ın, ‘Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma… ‘ ifadelerini kullanarak alenen Atatürk’e hakaret suçunun faili olmuştur.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve ülkemizin kurucu kahramanlarına dil uzatanlar ve hakaret edenler, bütün halkımıza ve milli değerlerimize dil uzatmaktadır. Halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din kisvesi altında toplumda farklı bir algı oluşturmaya çalışanlar hakkında her kim olursa olsun Denizli Barosu olarak yasal yollara başvurulacak, derhal görevden alınmaları için suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı