REKLAMI GEÇ

Denizli böyle rezillik görmedi: Zigon sehpa için insanlar birbirini ezdi

Denizli böyle rezillik görmedi: Zigon sehpa için insanlar birbirini ezdi

Alışveriş festivali adı altında düzenlenen panayırda promosyon sehpaları alabilmek için izdihama neden olan kalabalık, fuar merkezinin kapısını kırdı. Organizasyonu yapan firmanın beceriksizliği nedeniyle, bir sehpa için insanlar birbirini ezdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2024 Salı, 14:10

Denizli’deki alışveriş festivalinde promosyon olarak 1 TL’ye satılan sehpalar, izdihama neden oldu. Zigon (3’lü set) sehpa alabilmek için fuar merkezinin kapısını kıran kalabalık, içerideki ürünler bittikten sonra dışarıda bekletilen ürünleri yağmaladı.

Denizli’de EGS Fuar alanında düzenlenen alışveriş festivalindeki özel kampanya izdihama neden oldu. Festival alanına gelen misafirlere 500 TL ve üzeri alışveriş yapmaları halinde 1 TL karşılığında sahip olabilecekleri zigon sehpalar için kupon dağıtıldı. Fuarın ilk günü büyük ilgi gören kampanyada, 5 bin kişiye 1 TL karşılığında zigon sehpa verildi.

Promosyon kampanyasının fuarın son günü yine 5 bin adet olarak yenileneceğinin sosyal medyadan kısa sürede yayılmasıyla, ziyaretçiler festivalin yapıldığı fuar alanının giriş kapısında metrelerce kuyruk oluşturdu. Yaşanan büyük ilgi, fuar alanında zaman zaman izdihamı beraberinde getirdi. Zigon sehpa almak için sıraya giren vatandaşlar arasındaki yoğunluk, bazı kişilerin birbirlerini ezmesine neden oldu. Organizatörler, beklenenden fazla ilgi gören kampanya nedeniyle güvenlik önlemlerini artırdı.

Ancak alınan tüm önlemlere rağmen fuar merkezinin giriş kapısında izdiham oluştu. Bazı vatandaşlar kapıların geç açılmasına sitem ederken, özel güvenlik görevlilerin kapalı tuttuğu kapı yaşanan itiş kakışlara daha fazla dayanamadı. Kapının kırılmasıyla birlikte içeriye doluşan kalabalık, zigon sehpa almak için birbirleri ile yarıştı. Fuar alanında 1 TL’ye sehpa satışları devam ederken; ürünlerin az kaldığını gören vatandaşlar, alanın dışında bekletilen sehpaları yağmaladı. Sehpalardan kutu kutu alan vatandaşların birbirlerine zarar verme pahasına hareket ettikleri anlara ait görüntüler anbean kaydedildi. DENİZLİ (İHA)

Olaylar, alışveriş festivali adı altında panayır düzenleyen firmanın organizasyon beceriksizliği nedeniyle oldu. Firma “belli sayıda promosyon ürünü olduğunu” duyurunca müşteriler, vaat edileni alamayacakları endişesine kapıldı.

Sehpaların dağıtımı için düzgün bir organizasyon yapmayan firmaya kızan insanlar, vaat edileni almak için birbirini ezdi. Panayırda sinirler sık sık gerildi, firma sahipleri ile vatandaşlar karşı karşıya geldi.

Yorumlar

Horoz   -  Bağlantı 3 Ocak 2024, 12:52

Hırsız olmuş millet

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı