REKLAMI GEÇ

Denizli Büyükşehir İtfaiyesi, Marmaris yangınına araç ve personel gönderdi

Denizli Büyükşehir İtfaiyesi, Marmaris yangınına araç ve personel gönderdi

Marmaris’in Hisarönü Mahallesi yakınlarında akşam saatlerinde başlayan orman yangını büyüyerek sürüyor. Denizli Büyükşehir İtfaiyesi, bölgeye araç ve personel gönderdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Haziran 2022 Çarşamba, 00:05

Marmaris’in Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi yakınlarında başlayan orman yangını müdahaleye rağmen büyüyerek devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Muğla Valiliğinin talebi üzerine Aksaz Deniz Üs Komutanlığından su tankeri, dozer, arazöz, yangın söndürme araçları ile personeli yangına müdahale için görevlendirdi.

Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı helikopter ve ekipler bölgeye sevk edilirken, havanın kararması nedeniyle helikopter faaliyeti yapılamıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi de bölgeye 1 pikap, 2 arazöz, 2 tanker ve 12 personel gönderdi. Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Denizli Büyükşehir Belediye İtfaiye ekiplerimiz, Marmaris’te yaşanan orman yangını söndürme çalışmalarına katılmak için 1 pikap, 2 arazöz, 2 tanker ve 12 personelimiz ile bölgeye intikal ediyor. Yangınla mücadele eden tüm kahramanlarımıza kolaylıklar diliyoruz” denildi.

Öte yandan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına müdahale için 4 ilden ekiplerin görevlendirildiğini, 4 ildeki ekiplerin de teyakkuz haline geçirildiğini bildirdi.

AFAD’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Marmaris’teki orman yangınına müdahale çalışmalarının Orman Genel Müdürlüğü ile eş güdüm halinde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada Burdur, Aydın, Denizli ve Antalya’dan AFAD ekipleri görevlendirildiği; Afyonkarahisar, Kütahya, İzmir ve Uşak’taki AFAD ekiplerinin de teyakkuz haline geçirildiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı