REKLAMI GEÇ

Denizli, cumaya kadar kavrulacak: Rahatsızlığı olanlar dışarı çıkmasın!

Denizli, cumaya kadar kavrulacak: Rahatsızlığı olanlar dışarı çıkmasın!

Denizli, hafta sonundan itibaren mevsim normallerinin üzerindeki sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Meteoroloji, bugün ve yarın 37 dereceyi geçeceğini belirterek uyardı: Hassas durumda olanlar saat 11.00 ile 16.00 arasında dışarıya çıkmasın!

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Haziran 2024 Pazartesi, 10:03

Denizli’de kurak geçen kış ve baharın ardından yaz mevsimi aşırı sıcaklarla başladı. Daha geçen hafta gündüz sıcaklığının 23-25 derece aralığında olduğu Denizli, hafta sonundan itibaren sıcak hava dalgasının etkisine girdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Denizli ve bölgesi için uyarı mesajı yayımladı. Mesaja göre; özellikle bugün ve yarın (pazartesi-salı) hava sıcaklığının 37 dereceyi geçecek.

Hava sıcaklığının; Pazartesi ve salı 37, Çarşamba ve perşembe 36 derece dolayında olması bekleniyor.

Denizli, cuma gününden itibaren mevsim normallerine dönecek. Cuma günü hava sıcaklığının 30, cumartesi günü 28 derece olması bekleniyor.

Bu 4 günlük sürede özellikle güneş hassasiyeti olan yaşlı ve bebeklerin dışarı çıkmaması gerekiyor. Meteoroloji, uyarısında özellikle kronik hastalığı olanları uyardı ve 11.00-16.00 arasında dışarıya çıkılmamasını istedi.

Meteoroloji uyarısında şu bilgileri aktardı:

“Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı