Denizli Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni karar: Kısıtlamadan kimler muaf? - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni karar: Kısıtlamadan kimler muaf?

Denizli Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni karar: Kısıtlamadan kimler muaf?

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirlerine ilişkin yeni karar aldı. Meclis, eğitimde yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilecek olması nedeniyle öğrenci, öğretmen ve çalışanların kısıtlamalarını esnetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Şubat 2021 Cuma, 18:06

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Ali Fuat Atik başkanlığında, KOVID-19 tedbirleri konusunda olağanüstü toplandı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 01.02.2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda yüz yüze örgün eğitime kademeli olarak başlanmasının kararlaştırıldığının hatırlatıldığı Hıfzıssıhha Meclisi kararına göre Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci/öğretmen/çalışanlarının durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma/ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarihli ve 20076 sayılı Genelgesi ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına karar verildi.

Eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen, çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanlar, İçişleri Bakanlığı’nın 30.11.2020 tarihli ve 20077 sayılı Genelgesi ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanma kısıtlamasından muaf tutulduğu bildirildi.

Hıfzıssıhha Meclisi ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın 03.02.2021 tarihli ve ”Çiçek Satışı Yapan İşyerleri” konulu yazısına istianeden; 14 Şubat nedeniyle çiçek satışı yapan işletmelere talepte yaşanacak yoğunluk göz önünde bulundurulduğunda, çiçek satışı yapan işyerlerinin 12 Şubat Cuma günü 20.00-24.00 saatleri arasında evlere servis, 13-14 Şubat Cumartesi-Pazar günlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında müşterilere iş yerinde ve 10.00-24.00 saatleri arasında evlere servis şeklinde hizmet sunabilmelerine olanak tanıdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı