REKLAMI GEÇ

Denizli-Muğla sınırındaki deprem, Denizli’de de hissedildi

Denizli-Muğla sınırındaki deprem, Denizli’de de hissedildi

Muğla ile Denizli sınırında deprem meydana geldi. AFAD’ göre 4.8, Kandilli Rasathanesi’ne göre 4.6 büyüklüğündeki deprem, kent merkezinden de hissedildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ekim 2022 Pazar, 14:25

Muğla’nın Denizli sınırındaki Acıpayam’a yakın Otmanlar mahallesinde deprem meydana geldi. Saat 13.58’de meydana gelen deprem, Denizli’de de hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, depremin merkez üssünün Otmanlar olduğunu, büyüklüğünün de 4.6 olduğunu açıkladı.

AFAD ise depremin 4.8 büyüklüğünde olduğunu kaydetti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 13.58’de meydana gelen sarsıntının derinliği 8,11 kilometre olarak belirlendi.

Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, AA muhabirine, depremin ilçe merkezine uzak Otmanlar ve Karaçam mahallelerinde daha çok hissedildiğini söyledi.

Bölgeye tedbir amaçlı jandarma ekiplerinin yönlendirildiğini bildiren Maslak, “İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yok. Jandarma ekiplerimiz her ihtimale karşı bölgede çalışma yapıyor.” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı