Denizli Tabip Odası Başkanı Erbay, TTB Merkez Konseyi üyeliğine getirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Tabip Odası Başkanı Erbay, TTB Merkez Konseyi üyeliğine getirildi

Denizli Tabip Odası Başkanı Erbay, TTB Merkez Konseyi üyeliğine getirildi

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Türk Tabirler Birliği Merkez Konsey üyeliğine getirildi. Yedek listenin ilk sırasında yer alan Erbay bir üyenin istifasından sonra kurula davet edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2021 Pazartesi, 18:12

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey üyeliğine getirildi. Erbay kurulda bir üyenin istifası sonrası yedek listenin ilk sırasında olması nedeniyle davet aldı.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan büyük kongrede Bağımsız Hekimler Birliği listesi ile Etkin Demokratlar Grubu listesine karşı yarışan Erbay, yedek listenin ilk sırasında yer bulabilmişti. 11 Merkez Konseyi üyesinden biri olan Erbay, 30 yıldan uzun süredir Etkin Demokratlar Grubu’nun dışında kurulda yer alan ilk üye oldu.

Kurul üyesi olarak ilk toplantısına katılan Erbay, “Konseyde yer almamın faydalı olacağına inanıyorum. Ülkemizde tüm hekimleri kapsayan ve tüm toplumu kucaklaşan bir duruş ile hekimlik ve sağlık sorunlarına çözüm aramaz için görev yapacağım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı