Denizli turizminin öncülerinden Şinasi Hurda vefat etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli turizminin öncülerinden Şinasi Hurda vefat etti

Denizli turizminin öncülerinden Şinasi Hurda vefat etti

Pamukkale’deki ilk otellerden biri olan Tusan Otel’in sahiplerinden Türk turizminin duayen isimlerinden 59 yıllık turizmci Şinasi Hurda İzmir’de hayatını kaybetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ocak 2021 Salı, 14:10

Pamukkale’de uzun yıllar hizmet veren, kentin önemli turizm merkezlerinden biri olan Tusan Otel’in kurucusu, Türkiye’de pek çok otel yatırımı hizmete sunan 59 yıllık turizmci Şinasi Hurda, İzmir’de tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Şinasi Hurda, Ankara Üniversitesi Turizm Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1962 yılında Türkiye’nin ilk turizm tesisleri arasında yer alan Kuşadası Tusan Oteli’nde çalışmaya başlamıştı. 1964 yılında müdürlüğe yükselen Hurda, 1978 yılında Tusan Oteli şirketinin hisselerini satın almıştı. Hurda son dönemde de Özdere’de de Klaros Oteli’ni hizmete açmıştı. Hurda’nın sahipleri arasında yer aldığı Pamukkale Tusan Otel, travertenlerin üzerinde bulunduğu gerekçesiyle koruma planı kapsamında 90’lı yılların sonunda yıkılmıştı.

Hurda’nın cenazesi yarın (Çarşamba) Kuşadası’nda düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı