REKLAMI GEÇ

Denizli Valiliği açıkladı: İki saat arayla iki ayrı yangın başladı

Denizli Valiliği açıkladı: İki saat arayla iki ayrı yangın başladı

Karşıyaka ve Akhan arasındaki 100. Yıl Ormanı’ndaki yangın tamamen kontrol altına alındı. Denizli Valiliği, 2 saat arayla iki ayrı noktada yangın başladığını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2024 Cuma, 09:38

Kent merkezine en yakın ağaçlık alan 100. Yıl Ormanında dün başlayan yangın tamamen söndürüldü.
Denizli Valiliği, yangının iki saat arayla iki ayrı noktadan başladığını açıkladı. Valilik’ten yapılan açıklamada, ilk yangına müdahale edilirken Karşıyaka tarafında ikinci bir yangının başladığı belirtildi.

Açıklama şöyle:
“İlimiz Karşıyaka ve Akhan mahalleleri arasındaki ormanlık bölgede çıkan orman yangınına ilk müdahale 15.57’de yapılmıştır. Yangına müdahale sırasında 17.53’te Bağırsak Deresi Mevkii’nde ikinci bir yangın başlamıştır.
İki yangına toplamda; Orman Bölge Müdürlüğümüze ait; 120 personel, 15 arazöz, 5 su ikmal aracı, 6 iş makinası, 2 helikopter ve 4 uçak, AFAD Müdürlüğümüze ait arama kurtarma teknik personel ve Denizli Büyükşehir Belediyemize ait 13 arazöz, 5 su tankeri, 50 personel ile birlikte müdahale edilmiştir. 17.10’da hava araçlarının katılımıyla yangın büyük oranda kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarına devam edilmektedir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı