REKLAMI GEÇ

Denizli Valiliği ismini kullanarak bağış isteyenlere aldanmayın

Denizli Valiliği ismini kullanarak bağış isteyenlere aldanmayın

Denizli Valiliği, vali Ali Fuat Atik ve Özel Kalem Müdürü adının kullanılarak vatandaşları telefonla dolandıran şebekeye karı uyarı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Haziran 2022 Pazartesi, 13:44

Valilik’ten yapılan açıklamada; şebekenin vatandaşların telefonla aradığı bildirildi. Şebeke üyelerinin Vali Ali Fuat Atik ve özel kalem müdürü adını kullanılarak bağış istediği belirtilen açıklamada, bu kişilere itibar edilmemesi istendi. Açıklama şöyle:
Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valiliği, Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Özel Kalem Müdürü’nün adı kullanılarak, iş insanlarımız ve vatandaşlarımızın ev veya cep telefonları aranmış olduğu, para yardımı talebinde bulunulduğu tespit edilmiştir.

Denizli Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, iş insanlarımız ve esnafımızdan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığına ihbarda bulunması önemle rica olunur.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı