Denizli'de Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu tiyatro oyunu sergiledi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu tiyatro oyunu sergiledi

Denizli’de Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu tiyatro oyunu sergiledi

Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyeleri “Ana Gökyüzü Delinmiş” isimli oyunu Denizli’de sahneledi. Oyunda naylon yemeni ve şalvarlarıyla rol alan oyuncular, çevre kirliliğine dikkat çekti, davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2022 Pazartesi, 10:15

Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Kadın Platformu tarafından organize edilen, ödüllü oyuncu ve yönetmen 64 yaşındaki Ümmiye Koçak’ın yönettiği oyunda oyuncular, naylon yemeni ve şalvarlarıyla rol aldı.

Oyunda bazı kadınlar erkek rollerini canlandırdı. Çevre kirliliğine dikkati çeken oyuncular, doğanın temiz tutulması konusuna vurgu yaptı.

Yaklaşık 1000 kişinin izlediği oyunda salonda yer bulamayan bazı izleyiciler koltuk aralarına oturdu. Tek perde olarak sahnelenen oyun yaklaşık 45 dakika sürdü.

Oyun öncesinde açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kendilerini bu etkinlikte yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Doğan, “Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kadınlarımıza örnek olsun istedim. Emekçi kadınlar gününde onları buraya davet ettim. Köyde mücadele veren, alın teriyle ve emeğiyle kazanarak çocuklarını büyüten kadınlarımıza örnek olsun istedim. Hiçbir zaman umutsuzluğa yer yok” diye konuştu. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı