Denizli'de kimlik bildirimini ihlal eden apartlara 1 milyon liraya yakın ceza kesildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de kimlik bildirimini ihlal eden apartlara 1 milyon liraya yakın ceza kesildi

Denizli’de kimlik bildirimini ihlal eden apartlara 1 milyon liraya yakın ceza kesildi

Denizli’de 2020 yılında kimlik bildirim sistemini (KBS) ihlal eden apart sahibi ve işleticilerine toplam 923 bin 272 lira idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ocak 2021 Cuma, 13:31

Denizli Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2. maddesinde sayılan tesislere “günübirlik kiralanan evler” ibaresinin de eklendiği belirtildi.

Kanunda özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri ile özel sağlık müesseselerinin tüm kayıtlarını bilgisayarda tutma, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar sistemine bağlanma, mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını sistem üzerinden anlık olarak bildirme zorunluluğu getirildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Suç işlemeyi alışkanlık haline getiren şahısların konaklama amacı ile sıklıkla kullandıkları bu tür geçici konaklama yerlerinin kayıt altına alınması, kolluk birimlerinin suç ve suçlu ile mücadelesinde önemli rol oynamaktadır. 2020 yılı içerisinde ilimiz genelinde bulunan geçici konaklama yerlerine yönelik olarak 44 bin 10 apart dairesinin kontrolü yapılmış, yapılan denetimler sonunda ilgili kanun maddesini ihlal eden apart sahibi ve işleticilerine toplam 923 bin 272 lira idari yaptırım kararı uygulanmıştır.” ifadelerine yer verildi. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Bilal   -  Bağlantı 22 Ocak 2021, 19:59

Her Hafta Apartlara denetleme yaparak rahatlık verdirmeyeceksiniz denetleme dedin mi ben buna anlarım ve en ufak eksiklikte basarım apart satış fiyatı kadar ceza acımam fuhuş yuvası olmuş günlük apartlar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı