Denizli'de orman yangınlarına müdahale eden helikopter ekibine teşekkür plaketi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de orman yangınlarına müdahale eden helikopter ekibine teşekkür plaketi

Denizli’de orman yangınlarına müdahale eden helikopter ekibine teşekkür plaketi

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yapan “Ateş Kartalları” isimli helikopter ekibindeki Rus ve Türk görevlilere, teşekkür plaketi takdim edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Kasım 2021 Çarşamba, 14:37

Orman Genel Müdürlüğü tarafından kiralanan ve 1 Haziran-31 Ekim arasında Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile çevre illerdeki yangınlara müdahale eden helikopter ekibi, görevini tamamladı.

Rus pilotlar İlya İvashchenko, Ruslan İanush ve Seylan Ingilok, uçuş mühendisi Boris Raianov, teknisyenler Georgii Onuchin ve Aleksei Volkov ile helikopter teknisyeni Raşit Boztepe’den oluşan ekibin uğurlanması nedeniyle Denizli Orman Bölge Müdürlüğü binasında tören düzenlendi.

Toplantıda 237 saati Denizli bölgesinde olmak üzere toplam 291 saat 40 dakika havada kalan ekibin 170 orman yangınına müdahale ettiği belirtildi.

Ateş Kartalları ekibine teşekkür plaketi veren Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, sorumluluk alanlarında bu yıl 94 yangında bin 78 hektar alanın zarar gördüğünü belirterek, helikopter ekibinin yangınlarla mücadelede büyük başarı gösterdiğini dile getirdi.

Öte yandan ekibin yangınlara müdahale sırasında kaydettiği görüntüler de basın mensuplarıyla paylaşıldı. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Bakış AÇısı   -  Bağlantı 3 Kasım 2021, 14:49

Bu helikopter için devletin yani MİLLETİN VERGİLERİ ile ödenen ücret DEVLET SIRRI mı?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı