Denizli’de şehir içi minibüs ücretlerine 50 kuruş zam geldi, belediye otobüsleri aynı kaldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de şehir içi minibüs ücretlerine 50 kuruş zam geldi, belediye otobüsleri aynı kaldı

Denizli’de şehir içi minibüs ücretlerine 50 kuruş zam geldi, belediye otobüsleri aynı kaldı

Denizli’de şehir içi minibüs fiyatlarına 50 kuruş zam yapıldı. 6 Temmuz Salı günü uygulanmaya başlayacak olan zamla birlikte öğrenci tarifesi 2.75 TL, sivil ise 3.50 TL oldu. Minibüs zammı sonrası gözler Büyükşehir’e çevrildi. Ulaşım A.Ş.’nin gündeminde fiyat artışı olmadığı öğrenildi.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 1 Temmuz 2021 Perşembe, 12:58

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından talep edilen şehir içi dolmuş ücretlerine 50 kuruş talebi kabul gördü. Zamla birlikte, öğrenci 2.25 TL’den 2.75 TL’ye, sivil tarife ise 3 TL’den 3.50 TL’ye çıktı. Zammın 6 Temmuz Salı gününden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

SEMERCİ: 2 YILDIR ZAM YAPILMIYORDU
Denizli Haber’e konuşan Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, minibüs ücretlerine 2 yıldır zam yapılmadığını belirterek, “Koronavirüs sürecinde halkımızı düşünerek zam yapmadık. Geçen sürede akaryakıt ve araçların parçalarına ciddi anlamda zam geldi. Mazota en son 80 kuruş zam yapıldı. 2 sene önce 300 liraya aldığımız lastik şimdi 900 lira oldu. Dolayısıyla biz de bu zammı gerekli bulduk” dedi.

GÖZLER BELEDİYE OTOBÜSLERİNE ÇEVRİLDİ
Minibüs zammının ardından gözler, ulaşımın önemli bir kısmını üstlenen Büyükşehir’e bağlı halk otobüslerinin tarifesine çevrildi. Denizli Haber’in ulaştığı Ulaşım A.Ş. kaynakları, gündemlerinde fiyat artışı olmadığını bildirdi.

Yorumlar

BİLAL   -  Bağlantı 2 Temmuz 2021, 08:29

ZAM DEĞİL, FİYAT AYARLAMASI DENİLMİYECEKMİŞ, FİYAT AYARLAMASI, BAK BÖYLE DAHA Bİ HOŞ GELİYOR KULAĞA, FİYAT AYARLAMASI, OOOOOOH, FİYAT AYARLAMASI GÜZEL DEĞİLMİ ZAM DİYEREK MİLLETİ SİNİR ETMEYİN CANIM ALLAH ALLAH HAYRET YA.

Zülkif Değirmenci   -  Bağlantı 2 Temmuz 2021, 00:31

Nasıl 2 yıl zam koyulmadı???
3 tl olalı 2 yıl mı oldu??
Allah aşkına milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz

Şahin başbuğ   -  Bağlantı 1 Temmuz 2021, 21:58

Minibüs hattım yok arastirin ama sunu biliyorum otobüsler 2 liradan yakıt alirlarken minibusler 7 liradan aliyor inatla minibuse binmeye devam edeceğiz…

emre can   -  Bağlantı 1 Temmuz 2021, 14:05

2 yıldır zam yapmadık diyor, külliyen yalan ,daha geçen yıl 50 kuruş zam yaptınız.Mazota 80 kuruş zam geldi diyor, peki akaryakıta 60 kuruş-70 kuruş peş peşe indirimler yapılırken niye sesiniz çıkmıyordu.Yolcuyu pahalıya taşıyordunuz.DOYUMSUZLAR

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı