REKLAMI GEÇ

Denizli’de yeni hafta, sıcak ve nemli geçecek

Denizli’de yeni hafta, sıcak ve nemli geçecek

Haziranın yaklaşmasıyla, Denizli en çok yağmur aldığı mevsime geçiş yapıyor ve bu hissedilir hale geliyor. Denizli’de yeni hafta nem yüzde 65’i, hava sıcaklığı 36 dereceyi bulacak. Çarşamba ile birlikte yağmur geliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mayıs 2022 Pazar, 14:50

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminleri, Denizli’nin sıcak ve nemli bir haftaya girdiğini gösteriyor. Meteorolojinin uzun yılları içeren mevsimsel raporlara göre; Haziran ayı, Denizli’ye en çok yağışın düştüğü ay… Sıcaklıkların artmasıyla birlikte Denizli’de yağmur ve dolu yağışları artış gösteriyor.

Yeni hafta ile birlikte Haziran ayına da girilirken, sıcak, nemli ve yağışlı bir hava Denizlililerle olacak. Meteorolojinin tahminlerine göre, Çarşamba ile birlikte yağmur bekleniyor. Sıcaklığın 36 dereceyi, nemin ise yüzde 65’i bulması Denizli’de sıcakların bunaltıcı olacağı anlamına geliyor.

Meteorolojiye göre, pazartesi ve salı günü hava güneşli ve 34 derece civarında olacak. Çarşamba günü başlayıp, hafta sonuna kadar sürmesi beklenen yağmur ise nemi, dolayısıyla hissedilen sıcaklığı yükseltecek. Çarşamba gününden itibaren Denizli’de her gün yağmur bekleniyor ve hava sıcaklığının 36 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor. Nem ise yüzde 60-65 aralığında olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı